RZĄŚNIK: Powitanie lata w Nowym Lubielu (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Powitanie lata w Nowym Lubielu (FOTO)

30.11.-0001
autor: Gmina Rząśnik
Zgodnie z naszą tradycją, także w tym roku powitaliśmy lato w Nowym Lubielu.
 
22 czerwca nad rzeką Narew odbył się piknik rodzinny „Powitanie lata – Wianki”, który rozpoczął się od poświęcenia przez księdza proboszcza Wojciecha Goryszewskiego łodzi i wody. Przybyłych gości serdecznie przywitał wójt Marek Leszczyński, życząc miłej zabawy i niezapomnianych wrażeń, zapraszając jednocześnie do degustacji darmowej grochówki.
W klimatyczną atmosferę „wianków” wprowadził nas zespół „W sam raz” z Gliwic, który w swojej muzyce na żywo nawiązuje do repertuaru szlagierów lat międzywojennych Warszawy, Odessy, Wilna i Lwowa. Następnie na scenie zagościło Koło Gospodyń Wiejskich z Rząśnika, które oprócz zaprezentowanych utworów, zaprosiło wszystkich do wspólnego walca i oberka.
Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych pociechach. Tym wspaniałą rozrywkę przy konkursach z nagrodami dla każdego zapewnił zespół animatorów Agama Team z Ostrołęki.
Pod namiotami można było skosztować produktów regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich z Rząśnika i Dąbrowy. W pikniku udział wzięli Gacek i Tofik – dwie wspaniałe, przyjazne i jakże fotogeniczne alpaki. Niewątpliwie istotnym wydarzeniem artystycznym tegorocznych „Wianków” był występ grupy teatralno-tanecznej ze Szkoły Podstawowej w Bielinie, która zaprezentowała ponadgodzinny pokaz tańców sięgających do korzeni Irlandii, na kanwie muzyki show Lord of the Dance. Inicjatorem, reżyserem i choreografem była pani Milena Kunert.
Na polanie zapłonęło wielkie ognisko. Wszystkie chętne panny miały możliwość uplecenia wianków z polnych kwiatów, które około godziny 21 zostały puszczone na wodę, a co najważniejsze żaden nie zatonął. Na zakończenie publiczność pod sceną zgromadził zespół Szyba Awaryjna, który zaprezentował wysoki poziom muzyczny, wykonując polskie i światowe przeboje. Warto wspomnieć, że mimo złych prognoz dla nas tego dnia ciągle świeciło słońce.
 
Organizatorzy składają szczególne podziękowania:
- księdzu proboszczowi Wojciechowi Goryszewskiemu
- Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie
- Pani Milenie Kunert
- jednostkom OSP z Komorowa, OSP w Wólce Lubielskiej i OSP w Rząśniku
- wszystkim, którzy wsparli i pomogli w przygotowaniu imprezy.
 

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość