RZĄŚNIK: Po 27 latach pracy w urzędzie na emeryturę odszedł sekretarz gminy Karol Kołakowski

Powiat

RZĄŚNIK: Po 27 latach pracy w urzędzie na emeryturę odszedł sekretarz gminy Karol Kołakowski

01.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Urząd Gminy Rząśnik
Po 27 latach pracy w Urzędzie Gminy Rząśnik, w tym 24 latach na stanowisku sekretarza gminy na emeryturę odszedł Karol Kołakowski.
 
Ze wspólnotą samorządową Karol Kołakowski pożegnał się na sesji 23 lutego. - Trafiłem do Rząśnika jako 28-letni chłopak, czyli 39 lat temu. Udało mi się tu zapuścić korzenie, czyli grunt musi być dobry - podkreślił z uśmiechem. - W 1990 r. zacząłem przygodę z samorządem, najpierw jako radny. Startowałem na wójta, o czym na pewno wiele osób już nie pamięta. Rada wybrała wtedy kolegę Kozona. I też chyba źle nie było. Dwie kadencje byłem radnym, dwie kadencje przewodniczącym, po mnie przewodnictwo rady przejął nieodżałowany Krzysztof Soliwoda.
Pracę w urzędzie gminy Karol Kołakowski rozpoczął w styczniu 1996 r. Trzy lata później został sekretarzem gminy. - I od tamtej pory nieprzerwanie tę funkcję pełniłem. Starałem się, jak mogłem, służyć społeczności gminy Rząśnik - zapewnił. - Oddawałem temu całe swoje serce i mam nadzieję, że nikt do mnie żalu nie ma. Ataki były, ale głównie polityczne. Dlatego uważam, że polityka w samorządach jest zupełnie niepotrzebna. Serdecznie dziękuję radnym wszystkich kadencji, sołtysom. Bardzo serdecznie dziękuję dwóm wójtom, z którymi współpracowałem: Pawłowi Kołodziejskiemu i Janowi Kozonowi. Dziękuję wszystkim współpracownikom. Mam dobre wspomnienia o wszystkich. Nie wyprowadzam się, więc będziemy się spotykać. Jeszcze wiele wspólnych wspaniałych chwil spędzimy.
Karol Kołakowski na emeryturę odszedł z dniem 24 lutego. - Chciałabym panu sekretarzowi życzyć na tej emeryturze wszelkiej pomyślności, przede wszystkim zdrowia, dużo radości, samych pozytywnych momentów w życiu. Mam nadzieję, że pan sekretarz miło będzie wspominał nasz urząd. Zapraszamy, żeby nas chociaż od czasu do czasu odwiedzić - zachęcał wójt Paweł Kołodziejski.
Radni podziękowali „za długoletnią, owocną pracę, za wysiłek podejmowany dla dobra lokalnej społeczności, aktywną współpracę, dobrą radę oraz wspólnie realizowane inwestycje.”
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość