RZĄŚNIK: Otwarcie przedszkola w szkole (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Otwarcie przedszkola w szkole (foto)

07.09.2020
autor: Gmina Rąśnik, opr. EB
1 września, w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej dla przedszkolaków części Szkoły Podstawowej w Rząśniku. Spełniło się marzenie mieszkańców o bardzo dobrych warunkach do zabawy i nauki dla przedszkolaków. Do sześciu oddziałów zostało przyjętych 124 dzieci.
 
Ze względu na sytuację pandemii, otwarcie miało skromny i symboliczny charakter. Uczestniczyli w nim tylko przedstawiciele dzieci, rodziców, nauczycieli i władz samorządowych gminy. 
Wychowawczyniami oddziałów będą: A - Agnieszka Durka, B – Barbara Dawicka, C– Monika Kamińska, D – Anna Dyl i Aleksandra Pierzynowska, E  – Magdalena Jaźwińska oraz F – Alicja Szczerba. Grupy będą się nazywały: „Biedroneczki”, „Pszczółki”, „Rybki”, „Motylki”, „Sówki”.
Poświecenia nowych pomieszczeń i wyposażenia dokonał ks. proboszcz Robert Sulich. Przecięto symboliczną wstęgę i już oficjalnie pierwsze przedszkolaki mogły wejść i podziwiać swoje nowe miejsce nauki i zabawy. 
Prace były prowadzone na zewnątrz i wewnątrz budynku. Dookoła budynku pojawił się chodnik, a na jego tyłach, pomiędzy halą a boiskiem, powstał parking. 
Zakończyły  się prace zmierzające do przystosowania budynku szkoły do potrzeb przedszkolaków. Pojawił się chodnik dookoła budynku szkoły, natomiast na tyłach budynku, pomiędzy halą a boiskiem powstał parking. Zakończyły się też już prace remontowe w budynku szkoły. Efekt jest oszałamiający. Mamy nadzieję, że przedszkolaki i panie nauczycielki będą się czuły w swoich salach fantastycznie – czytamy na stronie internetowej szkoły. – Serdecznie dziękujemy Radzie Gminy, Panu Wójtowi i jego Zastępcy za podjęcie decyzji o przebudowie części budynku szkoły na potrzeby przedszkolaków i przekazane na ten cel środki finansowe. Państwa działania sprawiły, że spełniło się marzenie o bardzo dobrych warunkach do zabawy i nauki dla przedszkolaków.
Wykonawcą inwestycji była firma Jarosława Maliszewskiego. 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Pisarze odwiedzili szkoły (foto)

BRAŃSZCZYK: Pisarze odwiedzili szkoły (foto)

Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku obchodzi 70. urodziny. Z tej okazji przygotowała kilka ciekawych propozycji. W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprosiła uczniów szkół podstawowych, podobnie jak w roku poprzednim, na spotkania autorskie. W ciągu dwóch tygodni nasze szkoły odwiedziło czterech autorów i ilustratorka książek. 
zobacz więcej
SOMIANKA: W uznaniu zasług dla Gminy Somianka (foto)

SOMIANKA: W uznaniu zasług dla Gminy Somianka (foto)

Gmina Somianka ma nowego, piątego, honorowego obywatela. Tym zaszczytnym tytułem został wyróżniony 30 grudnia 2020 r. ks. Remigiusz Stacherski, proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym. W uznaniu jego zasług dla gminy Somianka, a w szczególności za działalność na rzecz aktywizacji społecznej mieszkańców, krzewienie miłości, godną, serdeczną, pełną humanizmu więź i współpracę z naszymi mieszkańcami oraz wskazanie nam drogi rozwoju duchowego – podkreślono w uchwale.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Kartki świąteczne – małe dzieła sztuki

RZĄŚNIK: Kartki świąteczne – małe dzieła sztuki

Kartki świąteczne z życzeniami, które w tym roku wysyła z życzeniami Urząd Gminy, własnoręcznie wykonali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinie oraz Szkoły Podstawowej  im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Lubielu. Wyglądają przepięknie i na pewno sprawią wiele radości tym, którzy je otrzymają.
zobacz więcej
Na sportowo i ludowo (foto)

Na sportowo i ludowo (foto)

Na brak atrakcji nie mogli narzekać uczestnicy powiatowej, czwartej już, olimpiady osób niepełnosprawnych, która od kilku lat organizowana jest na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku z okazji Dnia Dziecka. Różnorodnym rozrywkom towarzyszyła piękna pogoda.
zobacz więcej