RZĄŚNIK: Konkurs na upowszechnianie sportu

Powiat

RZĄŚNIK: Konkurs na upowszechnianie sportu

18.01.2021
autor: Elżbieta Borzymek, fot. MJK
12 stycznia został ogłoszony otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2021 roku w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie gminy. Na realizację zadania gmina zaplanowała 80 tys. zł.
 
Celem konkursu jest przyznanie dotacji dla organizacji pozarządowych oraz podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej Dotacja może być przyznana jednemu lub kilku podmiotom, które czas na realizację zadnia mają do 15 grudnia 2021 r. Oferty można składać do 2 lutego do godz. 16 w sekretariacie urzędu gminy. 
Informacji udziela zastępca wójta Paweł Abramczyk (tel. 29 59 29 262) 

Zgłoszenia do komisji konkursowej

Do 2 lutego można zgłaszać kandydatów do komisji konkursowej, która dokona oceny ofert złożonych przez organizacje pozarządowe w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie gminy. 
 
W skład komisji wchodzi 6 osób: 
- przewodniczący komisji,
- do 2 przedstawicieli Urzędu Gminy,
- do 3 osób wskazanych przez organizacje pozarządowe.
 
Do prac w komisji przewodniczący może zaprosić z głosem doradczym osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w dziedzinie, której konkurs dotyczy. 
W skład komisji nie mogą wchodzić osoby wskazane przez organizacje biorące udział w konkursie.
Komisję konkursową powołuje wójt. Udział w jej pracach jest nieodpłatny, nie przysługuje członkom komisji zwrot kosztów podróży.
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie urzędu gminy do 2 lutego (wtorek) do godz. 16.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Walczcie o miłość, rodzinę, marzenia

SOMIANKA: Walczcie o miłość, rodzinę, marzenia

„Wielu ludzi sądzi, że bez książek można żyć. Zapewne mają trochę racji. Ale co to za życie” – odczytaniem fragmentu książki „Rodzinne sekrety” bibliotekarka Dorota Groszkiewicz przywitała jej autorkę Krystynę Mirek, która 9 listopada odwiedziła Gminny Ośrodek Kultury w Somiance. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: W Porębie stanął morowy krzyż

BRAŃSZCZYK: W Porębie stanął morowy krzyż

Krzyż morowy (epidemiczny, zwany również karawaką) ustawili 27 października, przy drodze brokowskiej na wysokości cmentarza, Rycerze Kolumba. Krzyż drewniany z 1901 roku pierwotnie usytuowany był w Dudowiźnie. Uroczyste poświęcenie krzyża nastąpi w dniu Wszystkich Świętych po Mszy św. o godz. 12 odprawionej na cmentarzu.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: O zdrowym stylu życia (foto)

RZĄŚNIK: O zdrowym stylu życia (foto)

Uczniowie klas V - VI szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści Zespołu Szkół w Rząśniku 6 maja spotkali się z dietetykiem Justyną Cieciórą. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, na czym polega zdrowy styl życia, jak prawidłowo odżywiać się, a także w jaki sposób wyrabiać właściwe nawyki żywieniowe.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Kolejny sukces szachistów

BRAŃSZCZYK: Kolejny sukces szachistów

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku w niedzielę 27 listopada z sukcesami uczestniczyli w III Powiatowym Turnieju Szachowym Szach Mat pod honorowym patronatem Wójta Gminy Goworowo. Wśród juniorów zwyciężył Beniamin Mróz, uczeń I klasy gimnazjum, II miejsce zajął Bartosz Waśniewski, uczeń V klasy szkoły podstawowej.
zobacz więcej