RZĄŚNIK: Kolarze powrócili (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Kolarze powrócili (foto)

21.05.2019
autor: Marta (opr. red.), fot. Legia-mtbmaraton.pl
Rząśnik był 19 maja gospodarzem IV już w tym sezonie edycji Legia MTB Maraton. Choć od rana było deszczowo i pochmurno, wraz z upływem czasu pogoda stopniowo się poprawiała. Gdy nadszedł moment rozpoczęcia wyścigu, przestało padać, a podczas ceremonii dekoracji pojawiły się nawet nieśmiałe przebłyski słońca. Na dystansie GIGA triumfowali kolarze Cateny Wyszków – pierwszy był Wojtkowski, trzeci – Robert Parys.
 
Jak zwykle na naszych zawodach, było sporo emocji i zaciętej walki, toczonej w duchu fair play. Na najkrótszym dystansie MINI w Rząśniku triumfowali zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego. W rywalizacji kobiet, pod nieobecność liderki klasyfikacji generalnej i triumfatorki trzech poprzednich edycji Katarzyny Szczęsnej z UKS MDK Tytan Radom, najlepsza okazała się Patrycja Tabor. Druga  linię mety przekroczyła… jej mama Dorota. Trzecia była Katarzyna Orlik.
Wśród mężczyzn wygrał Maksymilian Snopczyński, który o niespełna minutę wyprzedził Wojciecha Bujaka z Daj w łapę MTB Team oraz o niecałe dwie  Kamila Lewandowskiego.
Podobnie jak w pierwszych dwóch edycjach, walka o zwycięstwo w męskiej rywalizacji na dystansie MEGA stoczyła się pomiędzy Damianem Traczykiem z LKK START Tomaszów Mazowiecki oraz Pawłem Kościelnym z Legii Sunrace Team. Obaj niemal równocześnie wjechali na metę. Minimalnie lepszy okazał się ten pierwszy. Jako trzeci rywalizację ukończył Rafał Brzęczek (Brazzers).
Wśród pań, z ogromną, ponad 20-minutową, przewagą zwyciężyła Dorota Warczyk z LKK START Tomaszów Mazowiecki. Druga była Katarzyna Lesiak z TS Meran, a trzecia klubowa koleżanka triumfatorki – Karolina Witek.
Na najdłuższym dystansie – GIGA, w którym rywalizowali tylko mężczyźni, pierwszy linię mety przekroczył Adam Wojtkowski z klubu KK Catena Wyszków. Zaledwie setną sekundy później uczynił to także Paweł Trawkowski, a prawie 30 sekund potem Robert Parys (KK Catena Wyszków).
Zwycięzców dekorowali  zastępca wójta Paweł Abramczyk oraz dyrektor cyklu Marcin Wasiołek.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Tylko te zmiany, które muszą być (foto)

RZĄŚNIK: Tylko te zmiany, które muszą być (foto)

Na sesji 11 października radni przegłosowali konieczne zmiany w statucie gminy. Wiążą się one z ustawą sejmową, uchwaloną 18 stycznia br., dotyczącą zwiększenia udziału obywateli w funkcjonowaniu samorządu. – Zmiany, które proponujemy teraz wprowadzić, to tylko te zmiany, które muszą być – wyjaśnił sekretarz gminy. Wójt, ponieważ była to ostatnia sesja przed wyborami, podziękował radnym za 4-letnią współpracę.   
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Bezpiecznie ścieżką rowerową... (foto)

RZĄŚNIK: Bezpiecznie ścieżką rowerową... (foto)

...można przejechać z Wyszkowa do Porządzia. Oficjalne otwarcie kolejnego odcinka tej trasy – leśnej ścieżki rowerowej, która biegnie przez las od Leszczydołu-Nowin do Porządzia – odbyło się 12 października. Ścieżka powstała ze środków własnych gminy Rząśnik, przy współpracy Nadleśnictwa Wyszków. Łączna jej długość to 5,37km, szerokość 2,3 m, kosztowała 529.747 zł.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Sportowo i charytatywnie (foto)

RZĄŚNIK: Sportowo i charytatywnie (foto)

II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Rząśnik odbył się 9 lutego  w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Trzaskomy w Porządziu. Rywalizowało 65 zawodników w 5 kategoriach. Podczas zorganizowanej podczas turnieju zbiórki charytatywnej na leczenie Olka Sitka udało się zebrać 769 zł. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Etnofolk w Niegowie (foto)

ZABRODZIE: Etnofolk w Niegowie (foto)

Teatrzyk kukiełkowy, warsztaty motania lalek, warsztaty malowania na lnie, warsztaty pieczenia chleba, ognisko – takie atrakcje czekały na tych, którzy w sobotę 8 sierpnia przyszli do zabytkowego młyna w Niegowie na imprezę Etnofolk.
zobacz więcej