RZĄŚNIK: Kolarskie zmagania w wyścigu Grand Prix po Ziemi Wyszkowskiej (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Kolarskie zmagania w wyścigu Grand Prix po Ziemi Wyszkowskiej (FOTO)

04.05.2022
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Urząd Gminy Rząśnik
Paweł Bernas z JBG-2 CryoSpace wygrał lotną premię w Rząśniku i puchar wójta w wyścigu Grand Prix po Ziemi Wyszkowskiej. Nagrodę odebrał z rąk zastępcy wójta Pawła Abramczyka, który sam brał udział w kolarskich zmaganiach.
 
Patronami wyścigu, odbywającego się w sobotę 30 kwietnia, byli pochodzący z Wyszkowa bracia Marian i Mieczysław Jachacowie. Na uczestników wyścigu głównego czekały dwie rundy o długości 80 km, ze startem i metą w Wyszkowie na ul. Sowińskiego. Zawodnicy przejechali przez gminy Wyszków, Brańszczyk, Długosiodło, Somianka i właśnie Rząśnik, gdzie odbyła się lotna premia. Wygrał ją Paweł Bernas (JBG-2 CryoSpace Świętokrzyskie Cycling Academy). Ostatecznie na metę w Wyszkowie dojechał jednak 90. 
W zawodach wzięło udział 140 kolarzy reprezentujących 23 teamy - z Polski, Litwy, Danii, Rumunii, Węgier, Czech, Niemiec i Izraela. Wyścig główny, na dystansie 160 km, wygrał reprezentant Izraela Itamai Einhorn.
W kategorii amator/masters (dystans 80 km) nie brakowało reprezentantów wyszkowskiego klubu Catena. Na trasę wyjechał m.in. zastępca wójta Paweł Abramczyk, który na mecie był 44.
Wkrótce kolarze wrócą do Rząśnika
Już 22 maja kolarze wrócą do gminy Rząśnik, gdzie odbędzie się kolejna edycja Legia MTB Maraton. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie ciszę, spokój i piękno przyrody. W sezonie 2020 przygotowaliśmy zupełnie nową trasę, która na sezon 2021 przeszła kolejną metamorfozę i jest niesamowita, więc koniecznie ją sprawdź w roku 2022 - zachęcają organizatorzy.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość