RZĄŚNIK: Integracyjna biesiada ostatkowa seniorów (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Integracyjna biesiada ostatkowa seniorów (FOTO)

01.03.2023
autor: Bożena Zofia Kachel
Na zakończenie karnawału trzy kluby seniorów z gmin Rząśnik i Długosiodło spotkały się w remizie strażackiej w Wólce Lubielskiej. Biesiadzie ostatkowej akompaniował na harmonii pedałowej Henryk Borek.
 
Gospodarzem imprezy był Klub Srebrnego Wieku Kurpie Białe z Rząśnika, którego prezesem jest Teresa Włodarczyk, zaś gospodarzem sali - Kazimierz Tomaszewski, prezes OSP.
Spotkanie ostatkowe to już trzecie spotkanie w tym karnawale, mające na celu integrację między klubami. Tym razem z gminy Długosiodło przybyły delegacje z Klubu Seniora Strażnicy Tradycji ze Chrzczanki Włościańskiej i Klubu Seniora Jutrzenka z Jaszczułt. Na ogół takim biesiadom towarzyszy dwuosobowy zespół „Bracia Borek” z Komorowa, zaś tej akompaniował tylko pan Henryk Borek. Cała rodzina sześciu braci Borek była i jest muzykalna. Pan Henryk od 14. roku życia po dzień dzisiejszy gra na harmonii pedałowej, a pan Eugeniusz Borek - na perkusji oraz na skrzypcach.
Z dużą radością seniorzy się bawili, tańcząc m.in. oberka, poleczkę, czy walczyka. Są to ulubione tańce młodzieży wcześniej urodzonej i nie tylko.
W trakcie biesiady Klub Srebrnego Wieku Kurpie Białe z Rząśnika zaprezentował swoje ulubione piosenki ludowe, a zaproszeni goście zachwycali się umiejętnościami gospodarzy.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość