RZĄŚNIK: Gminne inwestycje

Powiat

RZĄŚNIK: Gminne inwestycje

30.11.-0001
autor: Elżbieta Borzymek
Został ogłoszony po raz trzeci, bo oferty były za wysokie, przetarg na remont i modernizację budynku OSP w Rząśniku. Świetlica po remoncie, dzięki zapleczu socjalnemu, będzie mogła funkcjonować zarówno jako strażnica dla OSP Rząśnik, jak i sala zebrań wiejskich. Termin składania ofert – 12 maja godz. 9.30.
 
„Istniejący budynek będzie remontowany w celu poprawy estetyki i doprowadzenia do żądanej funkcjonalności. Jest to budynek dwukondygnacyjny, w części podpiwniczony, wykonany w konstrukcji tradycyjnej murowanej z dachem dwuspadowym konstrukcji drewnianej. Remont zakłada wyburzenie istniejącej klatki schodowej i wykonanie nowej, drewnianej, wyburzenie ścian działowych i postawienie ich od nowa, w części budynku wykonanie nowych posadzek, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowych schodów wejściowych, pochylni dla niepełnosprawnych, wykonanie nowych schodów zewnętrznych, częściowo wykonanie nowej elewacji budynku oraz prac remontowych budowlano-instalacyjnych wewnątrz budynku” – czytamy w ogłoszeniu. Na parterze budynku zlokalizowane są m.in. sala zebrań, pomieszczenie pomocnicze, łazienki, a na piętrze dwie sale. 
Nie zapomniano o osobach niepełnosprawnych: poruszający się na wózku będą mieli bezpośredni dostęp do budynku poprzez pochylnię. Na parkingu będzie wydzielone miejsce postojowe dla samochodu osób niepełnosprawnych. 
 
*
 
Obecnie prowadzone są prace wynikające z realizacji funduszu sołeckiego w poszczególnych miejscowościach, m.in. w świetlicach w Komorowie i Wólce Lubielskiej (remont dachu).
Został rozstrzygnięty przetarg na rozbudowę budynku szkoły w Rząśniku. „Projektowana rozbudowa i przebudowa polegać będzie na dobudowie do istniejącego obiektu pomieszczenia magazynowego, zmianie przeznaczenia niektórych pomieszczeń oraz wymianie stolarki okiennej i drzwiowej” – czytamy w ogłoszeniu. Celem jest adaptacja części budynku szkoły na przedszkole. 
Wpłynęły 3 oferty. Wybrano najniższą w wys. 496.490,34 zł brutto, którą złożyła firma eMPOL Jarosława Maliszewskiego z Sokołowa-Parceli, gm. Obryte. Oferta najwyższa opiewała na 550.319,72 zł brutto.
Gmina zastrzegła: „W związku z tym, że prace budowlane będą prowadzone w obiekcie, w którym prowadzone są zajęcia dydaktyczne, harmonogram robót należy ustalić w taki sposób, aby nie zakłócał funkcjonowania placówki. Pracę uciążliwe dla uczniów i personelu należy prowadzić w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych. Z uwagi na brak możliwości wyłączenia z użytkowania sal lekcyjnych, roboty budowlane dotyczące rozbudowy należy wykonywać w okresie wakacyjnym”.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość