RZĄŚNIK: Gazyfikacja gminy - "Ochudno nie da za wygraną"

Powiat

RZĄŚNIK: Gazyfikacja gminy - "Ochudno nie da za wygraną"

07.01.2022
autor: Elżbieta Borzymek
Ochudno nie da za wygraną – poinformowała na sesji rady gminy 30 grudnia Teresa Kulesza, najstarsza osoba w radzie gminy wiekiem i stażem. Jej słowa dotyczyły gazyfikacji.
 
Na ostatniej sesji  roku 2021 radna poprosiła o głos. Wyraziła zadowolenie, że mimo trwającej pandemii zostały wykonane inwestycje na drogach od strony północnej: – Cieszę się, że mieszkańcy, a jest tam najwięcej rolników i gospodarstw, mają już drogi. 
Nawiązała też do sprawy gazyfikacji gminy. Wg ostatnich ustaleń ze spółką gazowniczą gazyfikowane mają być tylko dwie miejscowości Rząśnik i Porządzie: – My nie damy tak za wygraną w Ochudnie – zapowiedziała radna – trzeba się spotkać z przedstawicielem gazownictwa, pan wójt i mieszkańcy. Przecież to jest duża wieś, jest tam hydrofornia, remiza i wszystko. Jak można ją omijać?! – dziwiła się. – Niech zrobią w inny sposób. I to się mówi o ekologii... 
Wójt Paweł Kołodziejski przypomniał, że współpraca gminy ze spółką gazowniczą trwa od 2016 r., wtedy z oddziałem w Ciechanowie. Gmina jednak ma jedynie jej słowne zapewnienie, że gaz będzie doprowadzony. Ze swojej strony wyraziła dobrą wolę, obniżając opłatę za umieszczenie urządzeń gazowniczych w pasach drogowych. – Myślę, że zrobiliśmy jakiś krok – ocenił wójt.
Gmina poinformowała też spółkę, że po raz drugi będzie dopłacać do wymiany pieców, kopciuchów. – Jeżeli byłby gaz za rok, dwa, ale na 100% zadeklarowany, wówczas i mieszkańcy mieliby łatwiejsze decyzję, jakie źródło ciepła zastosować – zauważył Paweł Kołodziejski. – Jeśli chodzi o Ochudno dla mnie też jest absurdem, że taka duża miejscowość, zwarta, nie byłaby objęta podłączeniem do gazu – dodał, zapewniając, że gmina dołoży starań, aby przekonać spółkę do zmiany zdania w tej sprawie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość