RZĄŚNIK: Dzień Dziecka inaczej (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Dzień Dziecka inaczej (FOTO)

04.06.2021
autor: Elżbieta Borzymek (opr.), fot. SP w Rząśniku
W Szkole Podstawowej w Rząśniku tegoroczny Dzień Dziecka przebiegał inaczej. Zaplanowany został pod kątem integracji uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej. Każdy wychowawca, we współpracy z rodzicami, ze swoją klasą zaplanował zajęcia na ten dzień. Najczęściej były to gry i zabawy przy ognisku lub grillu w ciekawych miejscach na terenie gminy.
 
Uczniowie  klas I-III  Dzień Dziecka spędzili w szkole i jej otoczeniu. Towarzyszyło im hasło: „Dzień z  Patronem, z uśmiechem, zabawą, z wodą i przyrodą!” Odbywały się m.in. „Wędrówki z Patronem w miejsca bliskie i znajome” – poszukiwanie roślin inspirowanych twórczością ks. Jana Twardowskiego, zbieranie roślin do wspólnego zielnika. Odbył się też terenowy sprawdzian wiedzy „W przyrodzie szukamy podpowiedzi” i quiz interaktywny o Patronie „Czytamy, podziwiamy, znamy…”. W konkursie recytatorskim uczniowie przypomnieli jego najpiękniejsze wiersze. Klasa Ib dodatkowo odwiedziła pełen atrakcji park linowy w Deskurowie.
Klasowe laboratoria odbywały się pod hasłem: „Eksperymentuję, doświadczam, obserwuję i opisuję – Ile wiemy o wodzie?”. 
Nie zabrakło zajęć lżejszych „Rozrywkowe rozmaitości, by na twarzach uśmiech gościł”, czyli: „Jaka to melodia? Czy znasz muzykę z filmów i bajek dla dzieci?”, „Ilustracja dźwiękowa do utworu Paweł i Gaweł z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych”, „Karaoke dla dzieci”, „Zgadnij kto to? (bohaterowie bajek i filmów dla dzieci)”, „Te zwierzątka znamy, więc je wykonamy – baloniki w akcji”.
Swoich amatorów miały też konkurs literacko-plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo” oraz zajęcia kulinarne „Witaminowy zawrót głowy” – zdrowe talerzyki warzywno-wocowe”.  
Klasy IV spędziły przedpołudnie na ogniskach: IVa – w Rząśniku, IVb – w Dąbrowie. Klasa V wybrała się do Warszawy do ZOO. Kl. VIa integrowała się przy ognisku nad oczkiem wodnym w Rząśniku. VIb wyruszyła na rowerach do Dąbrowy (Trzecie Pole), również na ognisko. 
VIIa i VII wyruszyły na piesze wędrówki. VIIa dotarła do Wincentowa do tzw. Grzybka, natomiast VIIb – do Dąbrowy-Zagrudzie. Obie klasy miały tam swoje ogniska integracyjne. 
Klasy VIII również wybrały się w plener.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość