RZĄŚNIK: Dzieci świętowały z rodzicami (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Dzieci świętowały z rodzicami (foto)

01.06.2016
autor: Elżbieta Borzymek
W pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w niedzielę 29 maja przed budynkiem Urzędu Gminy w Rząśniku, aktywnie uczestniczyły nie tylko dzieci, ale także ich najbliżsi. Na pochwałę szczególnie zasłużyły świetnie bawiące się ze swoimi pociechami mamy.  
Aktorzy z Agencji Artystycznej PRO ARTE   z Wołomina, realizujący program „Lady Klaun”, prowadzili gry, zabawy i konkursy z nagrodami rzeczowymi i słodyczami, które bardzo podobały się dzieciom. Chętnie i licznie w nich uczestniczyły, także ze swoimi rodzicami, zwłaszcza mamami. Okazało się, że to wcale nie takie proste trafić dziecięcym kaloszem do środka koła, skakać różnymi sposobami na skakance czy tak podbijać zośkę, by jak najpóźniej upadła na ziemię (rekordy – 17 i 22 podbicia). 
Wszystkich zachwycił występ taneczny maluchów z przedszkola „Bambino”. Były rozbrajające w polce kłaniance, a ich popisowy ,,Taniec pszczółki Mai” tak się spodobał, że zatańczyli go wszyscy – w rodzinnym kręgu. 
Pokaz akrobacji rowerowych  w wykonaniu  Piotra Bielaka, który należy do czołowych zawodników w Polsce w tej kategorii, przyciągnął uwagę nie tylko małych i dużych panów. Dobrze się złożyło, że zaraz po nim, po tych emocjonujących chwilach, policjanci z Posterunek Policji w Somiance sprowadzili miłośników ekstremalnych sportów na ziemię. Przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie  w ruchu drogowym. Dzieciaki miały też  możliwość obejrzenia samochodu policyjnego  w środku i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Wszyscy zostali poczęstowani  cukierkami. 
Nikogo też nie pominięto przy rozdawaniu płyty  promującej gminę, którą została wydana w ramach projektu „Natura znów się o(d)płaca”. 
Imprezie sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Panowała miła, rodzinna atmosfera.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Rozszerzamy możliwość dostarczania odpadów

ZABRODZIE: Rozszerzamy możliwość dostarczania odpadów

Radni jednogłośnie na sesji 7 listopada podjęli uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli  nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w 2018 r. Zmieniono godziny otwarcia PSZOK, który od 1 stycznia 2018 r. będzie czynny w każdą sobotę.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jeśli zaczniemy się boksować, do niczego nie dojdziemy

ZABRODZIE: Jeśli zaczniemy się boksować, do niczego nie dojdziemy

W urzędzie gminy jest wyłożony projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Projekt zakłada utworzenie znacznego obszaru pod działalność usługową i przemysłową. Część gminy ma być uznana za teren zagrożony powodzią, czego konsekwencją jest bezwzględny zakaz jakiegokolwiek budownictwa.  – Prosiłem radnych, byśmy globalnie spojrzeli na całą gminę. Każdy ma prywatne interesy w studium, ale po to jesteśmy, by działać na rzecz całej gminy. Jeśli zaczniemy się boksować, do niczego nie dojdziemy – apelował wójt Tadeusz Michalik.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Gmina dowiezie na szczepienie

DŁUGOSIODŁO: Gmina dowiezie na szczepienie

Osoby z niepełnosprawnościami i mające trudność w dostępie do punktu szczepień będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu organizowanego przez gminę.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Zebrali 27 worków śmieci! (foto)

BRAŃSZCZYK: Zebrali 27 worków śmieci! (foto)

Akcję „Sprzątam Otoczenie” w sobotę 15 maja 2021 r. zorganizowało Stowarzyszenie „Inicjatywa Białebłota”. Uczestnicy akcji, na odcinku ok. 1,5 km skraju lasu i pobocza drogi powiatowej z Nowej Wsie w kierunku Knurowca, zebrali 27 worków śmieci!
zobacz więcej