RZĄŚNIK: Dzieci przypominają dorosłym o życzliwości (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Dzieci przypominają dorosłym o życzliwości (FOTO)

23.11.2022
autor: SP w Rząśniku, opr. SB
Słodkościami, a przede wszystkim miłymi słowami mieszkańców Rząśnika 21 października obdarzali najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej podczas „Pochodu życzliwości.” 
 
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości, o której każdemu zdarza się czasami zapominać. A że warto i trzeba być życzliwym, postanowili przypomnieć uczniowie Szkoły Podstawowej w Rząśniku podczas akcji „Trochę słodkości - nasz gest w dniu życzliwości”.
Uczniowie klas Ia, Ib oraz IIIa, pomimo kilkustopniowego mrozu, z ciepłem w serduszkach i z uśmiechami na twarzach wyruszyli marszowym korowodem na teren Rząśnika. W żółtobarwnym pochodzie demonstrowali postawę serdeczności i otwartości na innych, propagując tym samym ideę świętowania tego wartościowego dnia. Przypadkowych przechodniów, pracowników urzędów, instytucji i zakładów usługowych obdarzali cukierkami z dołączonymi do nich sentencjami, nie szczędzili miłych i życzliwych słów. Dużo zadowolenia z tej inicjatywy dały dzieciom kierowane do nich podziękowania i pozdrowienia.
Dla tak pozytywnych odczuć i emocji warto promować dobro na różnych płaszczyznach i przy różnych okazjach.
Bezpieczna Przystań
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Impreza niezwykle udana

ZABRODZIE: Impreza niezwykle udana

- tak trzecią Noc Muzeów w zabytkowym młynie w Niegowie ocenia prezes Bractwa Zabrodzkiego Arkadiusz Redlicki. Przyciągnęła więcej zainteresowanych niż w ubiegłoroczna. Były tradycyjnie wystawy, filmy, można było obejrzeć wnętrze młyna i jego urządzenia.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Śpiewająco pożegnali lato (foto)

ZABRODZIE: Śpiewająco pożegnali lato (foto)

Na festynie rodzinnym w niedzielę 8 października w Niegowie pożegnano lato – w tym roku w słonecznych barwach gruszki.
zobacz więcej
ZABRODZIE: prawdopodobnie największy pszczelarz w powiecie wyszkowskim

ZABRODZIE: prawdopodobnie największy pszczelarz w powiecie wyszkowskim

Marek Gabrych ma ok. 200 uli i jest prawdopodobnie największym pszczelarzem w powiecie wyszkowskim. W Wysychach prowadzi pasiekę „Pszczoły i my”, która rozrastała się wraz z zainteresowaniem pszczołami i produkcją miodu. Dziś jego produkty zdobywają nie tylko kolejnych klientów, ale i kolejne nagrody. - To nie jest tak, że pojedzie się z miodem na targ i od razu ktoś go kupi. Ważna jest uczciwość i rzetelność w stosunku do klienta. Chociaż, jak obserwuję klientów, to oczekują po miodach, że będą jak fabryka. Że jeśli kupił miód akacjowy w ubiegłym roku, to taki sam będzie i w tym. Zawsze powtarzam, że pszczoła to nie jest zwierzę, które wyprowadzam na smyczy - mówi w rozmowie z „Nowym Wyszkowiakiem”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Krwi nie zastąpi żaden lek

BRAŃSZCZYK: Krwi nie zastąpi żaden lek

Gośćmi parafii Poręba w najbliższą niedzielę 12 lipca będą przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion. Przyjadą, by przybliżyć ideę honorowego krwiodawstwa przed akcją „Krwi nie zastąpi żaden lek?!”, zaplanowanej na 24 lipca w Porębie.
zobacz więcej