RZĄŚNIK: Długa droga do niepodległości (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Długa droga do niepodległości (foto)

15.11.2016
autor: SP w Bielinie
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Bielinie 10 listopada odbyła się okolicznościowa akademia. Wystąpili w niej uczniowie klas IV, V i VI.
Społeczność szkolna w skupieniu przyglądała się długiej drodze odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Z dumą podziwialiśmy odwagę i męstwo kosyniera, który bosy i wyposażony w lichą broń pragnął dołączyć do wojska Tadeusza Kościuszki. Byliśmy też świadkami wzruszającej sceny pożegnania żołnierza przez matkę. Wysłuchaliśmy też wyjątkowego monologu Adama Mickiewicza, który opowiadał o swojej ogromnej tęsknocie za utraconą ojczyzną. 
Akademię uwieńczyło złożenie kwiatów na grobie nieznanego żołnierza. Widowisko uświetniły eksponaty i kostiumy stylizowane na prezentowane epoki historyczne. 
Akademię przygotowali nauczyciele: Iwona Bugaj, Jolanta Gołębiewska i Adam Piątkowski.
Spotkanie stało się też okazją do ogłoszenia wyników konkursu plastycznego, przeprowadzonego w klasach 0-III. Laureatami konkursu zostali: Luiza Łach, Maja Ślesicka (oddział przedszkolny), Damian Leszczyński (klasa I), Martyna Leszczyńska (klasa II) oraz Daria Bartniczak (klasa III).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość