RZĄŚNIK: Biegli i maszerowali dla patrona (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Biegli i maszerowali dla patrona (foto)

14.06.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Nowym pomysłem uczczenia ks. Jana Twardowskiego, patrona Zespołu Szkół  Publicznych w Rząśniku, był zaproponowany przez nauczycieli Bieg dla Patrona. Po raz pierwszy odbył się w ramach Tygodnia Patrona obchodzonego z okazji 10-lecia nadania szkole imienia poety.  Uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, zastępca wójta, trener piłkarski. Zawodnicy nie tylko biegali, ale też maszerowali z coraz bardziej popularnymi kijkami. 
Medale zwycięzcom poszczególnych kategorii dyrektor szkoły Katarzyna Abramczyk wręczyła podczas jubileuszowej uroczystości 30 maja. Zwyciezcy Biegu dla Patrona:
- kategoria inne: I miejsce Paweł Abramczyk, II – Łukasz Abramczyk
- kategoria nauczycielki: I miejsce – Anna Sochaczewska, II – Justyna Borek, III – Beata Skrzecz
- kategoria nauczyciele: I miejsce – Tomasz Katner, II – Łukasz Szkoda
- kategoria nordic woking: I miejsce – Marta Godlewska, II – Joanna Jasińska 
- kategoria uczennice: I miejsce – Martyna Jechna (kl. I), II – Martyna Jachna (kl. III), III –  Gabriela Dylewska
- kategoria uczniowie: I miejsce – Daniel Bloch, II – Piotr Przygoda, III – Marek Przygoda
Dyplomy z podziękowaniem za zapewnienie bezpieczeństwa podczas biegu otrzymali komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz i kierownik posterunku policji w Rząśniku Paweł Bloch.
 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Tak i nie (foto)

ZABRODZIE: Tak i nie (foto)

Pisarz Władysław St. Reymont nie będzie już patronem Zespołu Szkół w Zabrodziu – radni 16 lutego podjęli uchwałę (10:4) o rozwiązaniu tej placówki z dniem 31 sierpnia 2017 r. Natomiast nie przyjęli (7:7) projektu dostosowania  sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Trzeba pielęgnować tę pamięć (foto)

BRAŃSZCZYK: Trzeba pielęgnować tę pamięć (foto)

Uroczystości patriotyczne upamiętniające mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, który we wrześniu 1939 r., podążając na pomoc walczącej Warszawie, przejeżdżał ze swym oddziałem przez Porębę, odbyły się w niedzielę 25 września.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Spółdzielnia „Integracja” wspiera osoby potrzebujące i pozbawione domu

ZABRODZIE: Spółdzielnia „Integracja” wspiera osoby potrzebujące i pozbawione domu

Spółdzielnia Socjalna „Integracja” po raz drugi została laureatką dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, realizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. W tegorocznej edycji programu „Integracja”, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i gminą, chce przez zakup kontenera mieszkalnego wesprzeć osoby potrzebujące i pozbawione domu. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Za dobro, serce, mądrość (foto)

DŁUGOSIODŁO: Za dobro, serce, mądrość (foto)

Bardzo uroczyście, w serdecznej atmosferze, ale i ze łzami wzruszenia, w niedzielę 27 sierpnia parafia pw. św. Rocha w Długosiodle pożegnała ks. Stanisława Marca, który po 13 latach sprawowania funkcji proboszcza odchodzi na emeryturę. Ks. Stanisław opuszcza parafię jako Honorowy Obywatel Gminy Długosiodło.
zobacz więcej