RZĄŚNIK: Beatyfikacja patrona szkoły (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Beatyfikacja patrona szkoły (FOTO)

23.09.2021
autor: SP w Starym Lubielu
Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego to szczególne wydarzenie w życiu całego narodu i naszej społeczności szkolnej. 12 września 2021 r. Kościół uznał Prymasa Tysiąclecia błogosławionym. Będzie przy tronie Pana Boga. Cieszymy się, jesteśmy dumni i wdzięczni Panu Bogu, że już od siedmiu lat Szkoła Podstawowa w Starym Lubielu nosi imię Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 
Chcąc podzielić się tą radością, uczniowie zaprezentowali w szkole i w naszym parafialnym Kościele w Nowym Lubielu montaż słowno-muzyczny, poświęcony temu wybitnemu Polakowi. Przedstawili Prymasa Tysiąclecia jako wybitną postać Kościoła Powszechnego, Pasterza, Nauczyciela Polaków, który wskazywał, jaką drogą należy kroczyć przez życie. Uczniowie podkreślili, że Kardynał Stefan Wyszyński jako błogosławiony Kościoła Katolickiego staje się naszym szczególnym patronem, który uczy nas żywej miłości do Boga, bliźniego i Ojczyzny. 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Kto zajmie się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu?

RZĄŚNIK: Kto zajmie się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu?

Gmina ogłosiła otwarty konkurs ofert na powierzenie zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2017 r. Polega ono na organizacji działań, mających na celu rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej pośród mieszkańców gminy. Na ten cel w budżecie gminy zarezerwowano 80000 zł. Oferty można składać do 10 lutego.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Początek roku i żywa lekcja historii (foto)

RZĄŚNIK: Początek roku i żywa lekcja historii (foto)

2 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku powitali nowy rok szkolny.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Recytatorski mityng w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Recytatorski mityng w przedszkolu (foto)

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając, nasze przedszkole uczestniczy w ogólnopolskim programie „Czytające przedszkola” i realizuje przedszkolny projekt edukacyjny „Mały czytelnik”, którego koordynatorami są panie Elżbieta Wrzesińska i Grażyna Gałązka.
zobacz więcej
SOMIANKA: Opłata drastycznie wysoka

SOMIANKA: Opłata drastycznie wysoka

Na sesji rady gminy 8 stycznia radni uchwalili nowe stawki za odbiór i utylizację odpadów. O wysokości opłaty będzie decydowała liczba mieszkańców danej nieruchomości. Jeszcze w styczniu opłaty będą naliczane, jak dotychczas, od gospodarstwa. Nowe zasady wchodzą od 1 lutego. Gmina będzie płaciła wybranej w przetargu firmie za rzeczywiście odebrane śmieci, a nie ryczałtowo, jak do tej pory. Wywożone z terenu gminy śmieci będą ważone.
zobacz więcej