Otrzymają sprzęt do nauczania online

Powiat

Otrzymają sprzęt do nauczania online

12.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Zespół Szkół w Starym Bosewie i Szkoła Podstawowa w Somiance otrzymają od samorządu Mazowsza doposażenie do prowadzenia nauki online.
 
Udział w unijnym projekcie biorą 233 placówki z Mazowsza, w tym 33 z subregionu ostrołęckiego. Wartość przedsięwzięcia to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to fundusze unijne. 
– W świetle pandemii koronawirusa i innych ewentualnych przyszłych zdarzeń uniemożliwiających prowadzenie nauczania stacjonarnego konieczne stało się rozszerzenie naszego wsparcia o sprzęt i oprogramowanie do nauczania zdalnego. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się pomóc mazowieckim szkołom i poprawić efektywność zajęć online – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.
Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych.
Na liście doposażonych placówek znalazły się dwie z powiatu wyszkowskiego: Zespół Szkół w Starym Bosewie i Szkoła Podstawowa w Somiance.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

W 2015 r. gmina przekazała 80 tys. zł dla WKS „na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”, w ramach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. W sumie w WKS trenowało ok. 100 zawodników i zawodniczek. Ich liczba znacznie wzrosła w porównaniu do lat ubiegłych, szczególnie w grupach młodzieżowych.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Za dobro, serce, mądrość (foto)

DŁUGOSIODŁO: Za dobro, serce, mądrość (foto)

Bardzo uroczyście, w serdecznej atmosferze, ale i ze łzami wzruszenia, w niedzielę 27 sierpnia parafia pw. św. Rocha w Długosiodle pożegnała ks. Stanisława Marca, który po 13 latach sprawowania funkcji proboszcza odchodzi na emeryturę. Ks. Stanisław opuszcza parafię jako Honorowy Obywatel Gminy Długosiodło.
zobacz więcej
SOMIANKA: Zwycięstwo sołectwa Wólka Somiankowska (foto)

SOMIANKA: Zwycięstwo sołectwa Wólka Somiankowska (foto)

VIII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się w sobotę 9 września 2017r. w Jabłonnie. Uczestniczyło w nim 6 sołectw. Gminę Somianka reprezentowali mieszkańcy Wólki Somiankowskiej. Wygrali w kategorii prezentacja stoiska, III miejsce wywalczyli swoim występem na scenie.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Budowa przydomowych oczyszczalni

RZĄŚNIK: Budowa przydomowych oczyszczalni

W przetargu na budowę 55 lokalnych, biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków oferty złożyło 5 firm. Radni zdecydowali o zaciągnięciu pożyczki na realizację inwestycji.
zobacz więcej