Ostatnie unijne dofinansowania dla czterech podwyszkowskich gmin

Powiat

Ostatnie unijne dofinansowania dla czterech podwyszkowskich gmin

24.11.2022
autor:
Ostatnie umowy na unijne dofinansowanie w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 podpisały gminy Długosiodło, Zabrodzie, Rząśnik i Somianka. Otrzymają pieniądze na budowę dróg i sieci wodno-kanalizacyjnej.
 
Ponad 20,2 mln zł w ramach PROW 2014-2020 trafiło w sumie do trzynastu gmin i powiatów z regionu ostrołęckiego. Umowy z beneficjentami podpisała członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. - Wiele dróg gminnych i powiatowych wymaga remontu, ale budżety gmin i powiatów nie są z gumy. Nie wystarczą tutaj tylko dobre chęci, potrzebna jest konkretna pomoc, jaką oferuje sejmik województwa. Dzięki temu stan dróg w naszym regionie stale się poprawia - dodaje.
Gmina Długosiodło otrzymała wsparcie na budowę drogi gminnej Długosiodło - Stare Bosewo. Inwestycja obejmuje 2,7 km. Samorząd Mazowsza na jej realizację przeznaczy 2 mln zł wsparcia unijnego.
Gmina Somianka już niebawem przebuduje drogę Dębiny – Wólka Zatorska. Prace będą prowadzone na odcinku o długości 1,3 km. Sejmik województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczy ponad 861 tys. zł z UE.
Gmina Zabrodzie dofinansowanie unijne od samorządu województwa w wysokości 422 tys. zł przeznaczy na przebudowę drogi w miejscowości Kiciny. Inwestycja obejmuje przebudowę drogi o długości 944 m.
Gmina Rząśnik już niebawem, dzięki ponad 2,4 mln zł dofinansowania, uporządkuje gospodarkę wodno-ściekową na terenie gminy. W ramach projektu rozbudowana zostanie stacja uzdatniania wody i wybudowana będzie sieć wodociągowa i sieć kanalizacyjna w miejscowości Ochudno.
 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość