DŁUGOSIODŁO: Zmienił się odbiorca śmieci, ceny pozostają bez zmian

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Zmienił się odbiorca śmieci, ceny pozostają bez zmian

05.01.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Z początkiem 2022 r. w gminie Długosiodło zmieniła się firma odbierająca od mieszkańców odpady. Jest to Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Maz. Wójt i radni podjęli decyzję o pozostawieniu tzw. opłaty śmieciowej na dotychczasowym poziomie. 
Przypomnijmy, że w ogłoszonym przez gminę przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wpłynęły trzy oferty: najdroższa opiewała na 1.154.997 zł brutto, najtańsza - 1.042.600 zł (Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Maz.). Na realizację zamówienia gmina przeznaczyła kwotę 1.045.000 zł, licząc 950 zł brutto za tonę (w 2021 r. obowiązywała stawka 919 zł).
Władze gminy zdecydowały, że nie będą podnosić nałożonej na mieszkańców tzw. opłaty śmieciowej. - U nas stawka za odbiór odpadów komunalnych pozostaje bez zmian. Cena jest z ubiegłego roku. Z radą podjęliśmy taką decyzję, pewnie odważną na dzień dzisiejszy, w czasach, kiedy wszystko drożeje - na ostatniej sesji poinformował Stanisław Jastrzębski. - Mam nadzieję, że uda nam się zbilansować system.
Przypomnijmy, że w gminie Długosiodło miesięczna opłata od osoby za odbiór odpadów segregowanych wynosi 25 zł. Jeśli ktoś nie segreguje, jego opłata wzrasta do 50 zł.
Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Maz. wcześniej przez kilka lat odbierał już odpady od mieszkańców gminy Długosiodło. - Na tę chwilę firma nie jest zainteresowana podjęciem współpracy z naszą spółką i zbieraniem przez spółkę odpadów segregowanych - poinformował wójt. - Mieszkańcy muszą mieć świadomość, że jak wchodzi nowy podmiot, to mogą być niespodzianki. Bardzo proszę, żeby raniutko wystawione były wszystkie kosze, worki. Nie będą z Ostrowi jechali później do kogoś, kto za późno wstał czy zapomniał wystawić śmieci.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość