DŁUGOSIODŁO: Żeby Boże Narodzenie prowadziło nas do drugiego człowieka (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Żeby Boże Narodzenie prowadziło nas do drugiego człowieka (foto)

18.12.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Samorządowcy, przedstawiciele gminnych instytucji i organizacji oraz przyjaciele gminy spotkali się na wigilijnym spotkaniu w poniedziałek 16 grudnia. 
 
Świąteczne spotkanie rozpoczął refleksyjny program przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Starym Bosewie, pod kierunkiem ks. Andrzeja Waszczeniuka, Marzeny Długołęckiej i Teresy Tyszki. Trudno oprzeć się wrażeniu, że spektakl “Do Betlejem nie jest tak daleko” skierowany jest bardziej do dorosłych niż dzieci. Nie tylko ukazuje istotę Bożego Narodzenia, ale jest też wyraźnym apelem dzieci o uwagę, rozmowę, zrozumienie, a przede wszystkim czas. Zawsze jest też czas na zmianę, bo przecież... do Betlejem nie jest tak daleko.
Składając życzenia, władze gminy przyznały, że po tak mądrym przedstawieniu, można się tylko przyłączyć do jego przesłania.
- Życzę takich świąt, żeby każdemu zaszkliła się w oku ciepła łza miłości i wyrozumiałości - do zebranych zwróciła się przewodnicząca rady gminy Teresa Paradowska.
- Żeby to Betlejem było u państwa w każdym domu - dodała zastępczyni wójta Ewa Karczewska.
- Zwykłej, ludzkiej życzliwości - życzył z kolei wójt Stanisław Jastrzębski. - Świat jest przecież taki, jacy jesteśmy my.
Święcąc opłatki, którymi podzielili się zgromadzeni, ks. proboszcz Zygfryd Żebrowski również mówił o Bożym Narodzeniu jako święcie czułości, bliskości i przemiany. - To też święto bardzo trudne dla samotnych - podkreślił. - Pamiętajmy o nich, o naszych sąsiadach. Żeby Boże Narodzenie prowadziło nas do osób samotnych, starszych. Bo samotność jest najgorsza. 
 
Podziękowania od piłkarzy
Boże Narodzenie to dobry czas na podziękowania. Świąteczne spotkanie postanowiła wykorzystać drużyna Wymakracz Długosiodło, by podziękować sponsorom wspierającym piłkarzy przez cały rok. - Dzięki wam nasza drużyna rozwija się, możemy godnie reprezentować gminę - dziękował trener Rafał Gordziejczyk, któremu towarzyszyli zawodnicy Emil Mostowski i Damian Brejnak.
Dyplomy i pamiątkowe koszulki drużyny przygotowano dla firm: ENERGOBAN – Michał i Sławomir Banaszek, CAROLINA TOYOTA OSTROŁĘKA – Jan Majdecki, ARBUD – Kamil Arasimowicz, KOWALCZYK – MATERIAŁY BUDOWLANE – Daniel Kowalczyk, ZIELONA TŁOCZNIA – Piotr Sępkowski, PUB MOTOCYKLOWY SOKÓŁ 1000 – Krzysztof Kucharczyk, STAWPOL – Krystyna i Maciej Stawni, HOREX – Urszula i Jan Choszczyk, ZBRYZG – Andrzej Bedecki.
Do podziękowań przyłączyli się wójt Jastrzębski oraz Ewa Krysiak, dyrektor GCIKSiR i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Gminy Długosiodło, pod którego egidą działa Wymakracz.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Nowy regulamin hali

RZĄŚNIK: Nowy regulamin hali

Radni uchwalili na sesji 28 lutego nowy regulamin korzystania z Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Rząśniku (poprzedni z 2013 r. traci moc), która jest administrowana przez Dyrektora tej szkoły. Hala czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 21. Od 8.00 do 15.00 nieodpłatnie udostępniona jest na prowadzenie szkolnych zajęć dydaktycznych. W pozostałych godzinach z obiektu mogą korzystać odpłatnie osoby fizyczne i grupy zorganizowane – cennik ustala wójt w drodze zarządzenia.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Bal karnawałowy (foto)

ZABRODZIE: Bal karnawałowy (foto)

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu w grupach ,,Biedronki”, ,,Motylki” i ,,Żabki” odbył się bal karnawałowy. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Weź udział w ankiecie o współczesnych uzależnieniach

DŁUGOSIODŁO: Weź udział w ankiecie o współczesnych uzależnieniach

Ciekawe badanie na temat współczesnych uzależnień przeprowadza, na zlecenie gminy Długosiodło, organizacja „Nowe Horyzonty”. Na stronie internetowej gminy mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę na temat swojego stosunku do korzystania ze smartfona i Internetu, mediów społecznościowych, zakupów czy grania na pieniądze.
zobacz więcej
SOMIANKA: Husarz z Barcic

SOMIANKA: Husarz z Barcic

Krzysztof Augustyniak, mieszkaniec Barcic od 13 lat, prowadzi stajnię „Nad rozlewiskiem”. Jako rekonstruktor zajmuje się XVII wiekiem – najpiękniejszym czasem husarii, polskiej jazdy zaliczanej do najskuteczniejszych formacji wojskowych w dziejach kawalerii. W dniach 10-11 września w Wiedniu brał czynny udział w obchodach 333. rocznicy odsieczy wiedeńskiej.
zobacz więcej