DŁUGOSIODŁO: Wieczór w krainie czardasza (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Wieczór w krainie czardasza (FOTO)

30.08.2023
autor: GCIKSiR w Długosiodle
Wieczór w krainie czardasza w parku w Długosiodle był niecodzienną prezentacją wirtuozowskiej i niezwykle efektownej muzyki skrzypcowej i arii operetkowych. Była to ostatnia propozycja w ramach zadania „Kultura na wynos”.
 
Na scenie wystąpił skrzypek, kompozytor i aranżer Artur Banaszkiewicz, który po mistrzowsku wykonał utwory muzyki poważnej, m.in. Bizeta i Kalmana. Oprócz klasycznego repertuaru zaprezentował znane, chętnie słuchane utwory z różnych obszarów muzyki, m.in.: „La fiesta Mexicana”, „Hava Nagila” czy słynny utwór z filmu „Grek Zorba”. Każdy kto zdecydował się spędzić niedzielne popołudnie przy dźwiękach muzyki, mógł się przekonać, że sopranistka Ewelina Wiśniecka i tenor Michał Dziedzic to artyści, dla których śpiew jest pasją i prawdziwą przyjemnością. Wśród utworów wykonanych podczas koncertu znalazły się solowe wykonania, takie jak „Czardasz Silvy” z operetki „Księżniczka czardasza” Emmericha Kálmána, nieoficjalny hymn Neapolu „O sole mio” czy „Kiedy skrzypki grają” z operetki ,,Cygańska miłość”. Nie zabrakło też słynnych duetów, m. in. „Co się dzieje oszaleje” z operetki „Księżniczki czardasza” czy „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”. Każde wykonanie wywoływało emocje oraz wprowadzało publiczność w wyjątkowy nastrój. Dlatego też wszyscy chętnie zaangażowali się i śpiewali razem z artystami najbardziej znane utwory. Niezapomniane chwile z muzyką na najwyższym poziomie, w wyjątkowych okolicznościach przyrody pozostaną na długo w pamięci.
Zadanie publiczne „Kultura na wynos”. Cykl koncertów operowo – musicalowych dofinansowany ze środków z budżetu województwa mazowieckiego.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku (FOTO)

ZABRODZIE: Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku (FOTO)

W sobotę 25 maja druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku świętowali 60-lecie swojej jednostki. Były odznaczenia, wyróżnienia, strażacki poczęstunek. Uroczystość na kwadrans przerwał silny deszcz, ale potem wszystko odbywało się zgodnie z planem.Jest to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które celebruje zarówno nasze bogate dziedzictwo, jak i niezłomną determinację oraz poświęcenie wszystkich, którzy w ciągu tych lat oddali swe serca dla dobra społeczności – podkreślił dh Adrian Urbaniak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi (FOTO)

ZABRODZIE: Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi (FOTO)

Gala finałowa XXI Powiatowego Konkursu „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi” w Dąbrówce odbyła się 28 maja. Wśród laureatów byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ten spór zatacza coraz szersze kręgi

BRAŃSZCZYK: Ten spór zatacza coraz szersze kręgi

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku oraz rodzice uczniów i przedszkolaków spotkali się z radnymi i wójtem na wspólnym posiedzeniu komisji skarg oraz komisji oświaty. Spotkanie dotyczyło skargi na dyrektor, jaką podpisało 70 rodziców. 
Wójt otwarcie mówi, że problemu rozwiązać nie potrafi, radni nie składają deklaracji, bo też ich kompetencje są w tej sprawie mocno ograniczone, a rodzice zapewniają, że się nie poddadzą.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Zbudowali ogród (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Zbudowali ogród (FOTO)

zobacz więcej