DŁUGOSIODŁO: Wieczór w krainie czardasza (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Wieczór w krainie czardasza (FOTO)

30.08.2023
autor: GCIKSiR w Długosiodle
Wieczór w krainie czardasza w parku w Długosiodle był niecodzienną prezentacją wirtuozowskiej i niezwykle efektownej muzyki skrzypcowej i arii operetkowych. Była to ostatnia propozycja w ramach zadania „Kultura na wynos”.
 
Na scenie wystąpił skrzypek, kompozytor i aranżer Artur Banaszkiewicz, który po mistrzowsku wykonał utwory muzyki poważnej, m.in. Bizeta i Kalmana. Oprócz klasycznego repertuaru zaprezentował znane, chętnie słuchane utwory z różnych obszarów muzyki, m.in.: „La fiesta Mexicana”, „Hava Nagila” czy słynny utwór z filmu „Grek Zorba”. Każdy kto zdecydował się spędzić niedzielne popołudnie przy dźwiękach muzyki, mógł się przekonać, że sopranistka Ewelina Wiśniecka i tenor Michał Dziedzic to artyści, dla których śpiew jest pasją i prawdziwą przyjemnością. Wśród utworów wykonanych podczas koncertu znalazły się solowe wykonania, takie jak „Czardasz Silvy” z operetki „Księżniczka czardasza” Emmericha Kálmána, nieoficjalny hymn Neapolu „O sole mio” czy „Kiedy skrzypki grają” z operetki ,,Cygańska miłość”. Nie zabrakło też słynnych duetów, m. in. „Co się dzieje oszaleje” z operetki „Księżniczki czardasza” czy „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”. Każde wykonanie wywoływało emocje oraz wprowadzało publiczność w wyjątkowy nastrój. Dlatego też wszyscy chętnie zaangażowali się i śpiewali razem z artystami najbardziej znane utwory. Niezapomniane chwile z muzyką na najwyższym poziomie, w wyjątkowych okolicznościach przyrody pozostaną na długo w pamięci.
Zadanie publiczne „Kultura na wynos”. Cykl koncertów operowo – musicalowych dofinansowany ze środków z budżetu województwa mazowieckiego.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Kolejna rocznica pobytu „Hubala” w Porębie (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Kolejna rocznica pobytu „Hubala” w Porębie (FOTO)

W 84. rocznicę pobytu mjra Henryka Dobrzańskiego w Porębie mieszkańcy powiatu wyszkowskiego wspominali „Hubala”, który do końca swoich dni pozostał wierny słowom „(…) broni nie złożę, munduru nie zdejmę, tak mi dopomóż Bóg (…)”, wypowiedzianym na wieść o kapitulacji Warszawy. Słowa te stały się wyznacznikiem dla kolejnych pokoleń walczących o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą. 17 września 2023 r. „Hubal” ponownie zagościł w Porębie.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

Warsztaty ceramiczne/garncarskie i rzeźbiarskie, zwiedzanie zabytkowego młyna, wycieczka do „Samarii” (pałacyk w Niegowie, w którym mieści się klasztor Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego), konkurs na domową pizzę, kino plenerowe, zabawy i konkursy dla dzieci – to atrakcje przygotowane przez stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
zobacz więcej
SOMIANKA: Sukces mieszkańców na festiwalu sołectw (FOTO)

SOMIANKA: Sukces mieszkańców na festiwalu sołectw (FOTO)

Sołectwo Somianka-Parcele wróciło z XII Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw z najwyższym wyróżnieniem!
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa

ZABRODZIE: Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa

Na Europejskie Dni Dziedzictwa zaprasza stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie: w sobotę 9 września do Niegowa, w niedzielę 10 września do Dębinek. EDD to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków.
zobacz więcej