DŁUGOSIODŁO: Warto mieć marzenia (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Warto mieć marzenia (foto)

13.05.2016
autor: Ewa Elward
Przy szkole podstawowej w Dalekiem 30 kwietnia otwarto kompleks sportowy. – Sukces ma wielu ojców,  w pojedynkę człowiek nic nie zrobi – o drodze do powstania obiektu mówił wójt Stanisław Jastrzębski. 
Przy szkole jest boisko, trzytorowa bieżnia, skocznia w dal i plac do ćwiczeń gimnastycznych. Kompleks sportowy kosztował 688 tys. zł, dofinansowanie z funduszu kultury fizycznej i sportu urzędu marszałkowskiego wyniosło 480 tys. zł, wkład własny gminy – 208 tys. zł. Przed otwarciem uczniowie wraz z dyrektor Bożeną Zasłoną i nauczycielką w-f  Danutą Mróz złożyli przyrzeczenie przestrzegania zasad uczciwej rywalizacji, dbania o ducha sportu i godnego reprezentowania szkoły. Po poświęceniu obiektu przez ks. proboszcza Stanisława Marca wstęgę przecięli: wójt Stanisław Jastrzębski, przewodnicząca rady Maria Gałązka, Krzysztof Perkowski z firmy GARDEN SPORT – SERWICE, dyr. Zasłona i ks. Marzec. Zebrani z ciekawością zwiedzali boisko, znaleźli się chętni do pierwszych rozgrywek. Przez chwilę samorządowcy i dyrektorzy jednostek powrócili do szkolnych lat i zajęli kopaniem piłki.
Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie głos zabrali goście i dyrektor.
– Marzenia się spełniają. W wieloletniej pracy w tej szkole ja, moi współpracownicy, rodzice i uczniowie mieliśmy wiele marzeń mających na celu podniesienie warunków pracy i nauki. Zaczęło się od rozbudowy szkoły, później przyszedł czas na termomodernizację, adaptację strychu na potrzeby małego przedszkola, pracownię komputerową, place zabaw. Dzisiaj świętujemy oddanie boiska – mówiła Bożena Zasłona. – Nie wierzyłam, że inwestycja ta będzie u nas wykonywana. Ale jak widać, warto podejmować nowe wyzwania, marzyć, bo marzenia się spełniają. Oczywiście, aby tak było, musimy bardzo tego chcieć i ciężko pracować, ale też mieć wokół siebie ludzi rozumnych, chętnych do współpracy, którzy wiedzą, że dobro dziecka, jego prawidłowy rozwój są najważniejsze. 
W podobnym tonie wypowiedział się wójt, potwierdził, że do urzeczywistnienia wizji potrzebne są marzenia, odwaga i współpraca wielu ludzi. Dodał, że następnym marzeniem jest modernizacja Stadionu Leśnego w Długosiodle, wniosek jest na liście rezerwowej (gmina ubiega się o 2 mln zł dofinansowania). W obliczu powstawania nowych obiektów sportowych (basen, sala sportowa w Blochach, boisko w Dalekiem czy planowany stadion) może warto pomyśleć o klasie sportowej w gimnazjum. Absolwent szkoły w Dalekiem, radny powiatowy Krystian Pędzich, ciepło wspominał spędzone w niej lata. Warunki nie były idealne, w-f prowadzono wtedy na korytarzu, z piaszczystego boiska przynosiło się piach w ustach i butach, ale społeczność szkolna była zżyta.   
– W przerwach łaziło się po drzewach, na grzyby do lasu – wspominał. – Tylko pozazdrościć takiego obiektu, ja nawet w marzeniach nie przypuszczałem, że w Dalekiem taki powstanie. Doceniajmy to, dbajmy i przede wszystkim korzystajmy. 
Zebrani gratulowali dyrektor i przekazywali szkole upominki, m.in. piłki, książki o tematyce sportowej. Przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka w imieniu rady ofiarowała 2 tys. zł na zakup strojów sportowych. Radny Kazimierz Jechna dołożył 500 zł z własnej kieszeni. 
Zebrani bardzo ciepło przyjęli i nagrodzili brawami program przedstawiony przez uczniów. Były tańce, recytacje i zabawne skecze. Dzieci przypomniały również najważniejsze zasady, panujące w sporcie: jest ważnym narzędziem całkowitego rozwoju człowieka, prawdziwy sportowiec stosuje się do zasady fair-play, braterstwo, wielkoduszność, uczciwość i szacunek to niezbędne cnoty każdego sportowca, sport przyczynia się do rozwoju cywilizacji miłości, umożliwia poznanie świata i innych kultur.
Po zakończeniu uroczystości dzieci i kibice chętnie ponownie wyszli na boisko, gdzie odbyły się  rozgrywki piłki nożnej drużyn mieszanych gminnych szkół podstawowych o puchar przechodni Super Szóstki i inne konkurencje sportowe. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość