DŁUGOSIODŁO: W świecie filmu i niesamowitych świateł (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: W świecie filmu i niesamowitych świateł (foto)

26.02.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Kolejny wyjazd dzieciaków w czasie ferii można zliczyć do udanych. 46–osobowa grupa odwiedziła Multikino i obejrzała zachwycający Królewski Ogród Światła.
Część wybrała animowany hit „LEGO® BATMAN”. Mali widzowie poznali losy złożonego z klocków LEGO Mrocznego Rycerza z Gotham, broniącego swoje miasto przed zakusami nikczemnego Jokera. Pozostali obejrzeli animowaną komedię musical „Sing”, opowiadającą o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster, główny bohater.
Po zapadnięciu zmroku przyszedł czas na zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła przy pałacu w Wilanowie. Dzieciaki były zafascynowane tysiącem kolorowych diod ułożonych w finezyjne kształty. W Magicznym Ogrodzie Króla, w którym ułożone ze świateł barokowe rośliny są większe od ludzi, i Ogrodzie Wyobraźni czekały niezwykłe pokazy łączące światło z muzyką klasyczną. Poszczególne części ekspozycji rozświetlały się w rytm „Walca kwiatów” z „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego, „Masquerade Waltz” Arama Chaczaturiana oraz „Poranka” Edwarda Griega, tworząc niesamowity spektakl.
Tuż przy pałacu, na Złotym Dziedzińcu maluchy mogły wsiąść do zaprzężonej w sześć koni królewskiej karocy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość