DŁUGOSIODŁO: W muzycznych barwach lata (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: W muzycznych barwach lata (FOTO)

26.06.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Piknikiem „Muzyczne barwy lata” wakacje rozpoczęła gmina Długosiodło. Podczas wieczornego koncertu zespołu „Akcent” plac targowy wypełniły prawdziwe tłumy. Z pewnością było to jedno z najgłośniejszych „100 lat”, jakie w życiu usłyszał obchodzący tego dnia urodziny Zenon Martyniuk.
 
Choć w niedzielę 23 czerwca pogoda zbyt letnia nie była i groziło deszczem, to, ku zadowoleniu organizatorów i uczestników imprezy, nie spadła nawet kropla.
Tradycją festynów rozpoczynających wakacje jest podsumowanie całorocznej działalności funkcjonujących na terenie gminy kół tanecznych. Przed sceną zgromadzili się najwierniejsi fani, czyli rodzice, by podziwiać postępy, jakie w ostatnich miesiącach poczyniły ich pociechy. Zaprezentowali się dzieci i młodzież Studia Tańca FEN Blanki Malinowskiej i rozkoszne maluchy z tanecznej grupy Ancymonek. Swoje taneczne umiejętności zademonstrowali także uczniowie Szkoły Podstawowej w Blochach.
Po raz pierwszy wystąpiły adeptki nowych zajęć odbywających się w SP w Długosiodle - gimnastyki i akrobacji. Pokazem treningu i kilku „chwytów” MMA do swoich zajęć zachęcał z kolei Marcin Naruszczka. 
Blok koncertowy rozpoczął się dość poważnie - od najpiękniejszych utworów musicalowych i operetkowych podczas koncertu tenorów ILCANTO. 
Później królowała już muzyka disco. Publiczność rozgrzał zespół Jorrgus, znany m.in. z takich utworów, jak „Oddam ci serce” czy „Jak mam zapomnieć”. O to, żeby temperatura nie opadła, zadbał DJ Explorer. To jednak chyba nie groziło, bo tłumy czekały na koncert zespołu „Akcent”. Jego lider, Zenon Martyniuk, akurat 23 czerwca obchodził 55. urodziny. Było więc gromkie „100 lat” i urodzinowy tort, a w prezencie dla publiczności - największe przeboje „Akcentu”, a tych przez 30 lat działalności trochę się nazbierało. Zgromadzeni, od dzieciaki po seniorów, głośno śpiewali m.in. „Przez te oczy zielone”, „Biorę urlop od ciebie”, „Kochana wierzę w miłość”, „Życie to są chwile” czy „Przekorny los”.
 
Przedsięwzięcie współorganizowane z Samorządem Województwa Mazowieckiego.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość