DŁUGOSIODŁO: W ferie nie nudzą się i aktywnie spędzają czas (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: W ferie nie nudzą się i aktywnie spędzają czas (FOTO)

07.02.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. GCIKSiR
Wyjazdy na narty, do Ogrodu Świateł czy na basen, wspólne granie w planszówki i gotowanie - uczestnicy ferii organizowanych przez centrum kultury i bibliotekę nie mogą narzekać na brak atrakcji.
Odpoczywający od nauki uczniowie mają już za sobą wyjazd do malowniczego Bajkowego Ogrodu Świateł „Piotruś Pan” w Powsinie, naukę jazdy na nartach na stoku w Rybnie k. Łomży i wodne szaleństwo na basenie w Ostrołęce.
W centrum kultury odbyły się już warsztaty kulinarne, podczas których dzieci wspólnie lepiły pierogi i popołudnie z planszówkami (kolejne spotkanie przy grach 8 lutego o godz. 13 w filii bibliotecznej w Starym Bosewie). Kreatywne zajęcia prowadzone były w filii bibliotecznej w Blochach (zajęcia edukacyjne odbędą się jeszcze 9 lutego o godz. 12).
W tym tygodniu uczestnicy ferii pojadą jeszcze do kina na film „Sing 2” (8 lutego), na stok narciarski do Rybna (10 lutego). W centrum kultury i bibliotece w Długosiodle odbędą się jeszcze warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 7-9 lat (9 lutego godz. 13), spektakl Teatru Maska pt. „Prastara Książnica - skarb i tajemnica” (11 lutego godz. 12.30) i zajęcia jogi dla dzieci w wieku 5-10 lat (11 lutego godz. 15).
Dodatkowo codziennie w godz. 10-19.30 dzieci i młodzież bezpłatnie mogą grać w tenisa stołowego i piłkarzyki.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość