DŁUGOSIODŁO: W budżecie obywatelskim zagłosuj na pikniki ekologiczne

Powiat

DŁUGOSIODŁO: W budżecie obywatelskim zagłosuj na pikniki ekologiczne

31.05.2024
autor:
W Budżecie Obywatelskim Mazowsza można głosować na projekt Pikniki ekologiczne dla mieszkańców Gminy Długosiodło.
 
Internetowe głosowanie w BOM rozpoczęło się 29 maja i potrwa do 23 czerwca. Projekty, które zostaną zrealizowane w 2025 r., można wybrać spośród 288 propozycji, w tym 24 w regionie.
Głosować można na projekt „Pikniki ekologiczne dla mieszkańców Gminy Długosiodło” - wydarzenia promujące działania na rzecz ochrony środowiska we własnym otoczeniu.
Jak czytamy w opisie projektu, „powstał z myślą o poszerzaniu wiedzy ekologicznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem segregacji odpadów oraz gospodarki odpadów w obiegu zamkniętym.
Projekt zakłada organizację 7 plenerowych pikników ekologicznych dla dzieci i młodzieży w gminnych placówkach oświatowych; warsztatów ekologicznych dla mieszkańców gminy oraz odwiedzających gości podczas Wielkiego Grzybobrania; rękodzielniczych warsztatów edukacyjno-ekologicznych w szkołach i przedszkolach w okresie ferii i wakacji.
Koszt projektu: 240 zł. 
 
Jak oddać głos?
Wystarczy wejść na platformę bom.mazovia.pl i kliknąć przycisk „Głosuj online”. Kolejny krok to podanie danych, takich jak: imię, nazwisko, miejscowość, powiat, numer telefonu komórkowego. W głosowaniu można oddać 2 głosy – najpierw wybieramy 1 projekt z puli ogólnowojewódzkiej, następnie z wybranego podregionu. Nie trzeba oddawać dwóch głosów. Do oddania głosu konieczny jest telefon komórkowy, na który zostanie wysłany SMS z kodem weryfikacyjnym. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób. Głosowanie potrwa do 23 czerwca 2024 r., a wyniki zostaną ogłoszone do 4 lipca.
 
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyniki wyborów w gminach powiatu wyszkowskiego

Wyniki wyborów w gminach powiatu wyszkowskiego

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało we wszystkich gminach powiatu wyszkowskiego, ponad 50% uzyskując w gminach wiejskich, poniżej – w gminie Wyszków. W czterech gminach drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska (największe poparcie uzyskując w mieście), w dwóch – Konfederacja.
Najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Rząśnik, najniższą – gminie Długosiodło.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku (FOTO)

ZABRODZIE: Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku (FOTO)

W sobotę 25 maja druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku świętowali 60-lecie swojej jednostki. Były odznaczenia, wyróżnienia, strażacki poczęstunek. Uroczystość na kwadrans przerwał silny deszcz, ale potem wszystko odbywało się zgodnie z planem.Jest to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które celebruje zarówno nasze bogate dziedzictwo, jak i niezłomną determinację oraz poświęcenie wszystkich, którzy w ciągu tych lat oddali swe serca dla dobra społeczności – podkreślił dh Adrian Urbaniak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi (FOTO)

ZABRODZIE: Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi (FOTO)

Gala finałowa XXI Powiatowego Konkursu „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi” w Dąbrówce odbyła się 28 maja. Wśród laureatów byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ten spór zatacza coraz szersze kręgi

BRAŃSZCZYK: Ten spór zatacza coraz szersze kręgi

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku oraz rodzice uczniów i przedszkolaków spotkali się z radnymi i wójtem na wspólnym posiedzeniu komisji skarg oraz komisji oświaty. Spotkanie dotyczyło skargi na dyrektor, jaką podpisało 70 rodziców. 
Wójt otwarcie mówi, że problemu rozwiązać nie potrafi, radni nie składają deklaracji, bo też ich kompetencje są w tej sprawie mocno ograniczone, a rodzice zapewniają, że się nie poddadzą.
zobacz więcej