DŁUGOSIODŁO: Trzej tenorzy

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Trzej tenorzy

27.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Już po raz drugi w Długosiodle będzie można usłyszeć TRE VOCI, czyli trzech tenorów. Koncert odbędzie się w niedzielę 6 sierpnia o godz. 17.30.
Zespół zachwycił publiczność podczas ubiegłorocznych obchodów Święta Niepodległości. Nie było wątpliwości, że to nie ostatni koncert w Długosiodle. Panowie wykonują utwory z gatunków opera, pop opera, a także crossover (gatunki muzyczne zespołów, które wykraczają poza standardowe ramy poszczególnych stylów). Zespół tworzą Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. „Trzy głosy, trzy indywidualności, jedna przyjaźń!” – mówią o sobie. 
Koncert, na który zaprasza Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji, odbędzie w się w parku w Długosiodle. Jeśli pogoda spłata przykrego figla, zostanie przeniesiony do centrum kultury. Wstęp wolny.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Wyjątkowy, bo jubileuszowy (foto)

ZABRODZIE: Wyjątkowy, bo jubileuszowy (foto)

Już po raz 20. w gminie Zabrodzie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Gminny Ośrodek Kultury postarał się, by jubileuszowe kolędowanie było wyjątkowe. Zaprosił 130 laureatów przeglądów w latach 1998 – 2016.
zobacz więcej
SOMIANKA: Podpisali umowę

SOMIANKA: Podpisali umowę

Powiat wyszkowski, reprezentowany przez starostę Jerzego Żukowskiego, podpisał 15 maja z firmą Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic umowę na realizację zadania „Budowa drogi powiatowej Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka etap III – Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego”, dofinansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie

DŁUGOSIODŁO: Pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie

Rolnicy z Gminy Długosiodło ubiegający się o dopłaty bezpośrednie mogą skorzystać z pomocy pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego, który urzęduje w budynku Centrum Kultury.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Bieg upamiętniający poetę i promujący gminę (foto)

ZABRODZIE: Bieg upamiętniający poetę i promujący gminę (foto)

XIII Mazowiecki Bieg Norwidowski odbył się w niedzielę 20 września w Dębinkach. Zawodnicy startowali w 6 kategoriach, start i metę usytuowano przed pałacem, który należał do Ksawerego Dybowskiego, opiekuna Cypriana Norwida po śmierci jego rodziców. Młody poeta spędzał tu wiele czasu. Latem 1839 roku przeżył tu młodzieńczą miłość do kuzynki Brygidy.
zobacz więcej