DŁUGOSIODŁO: Trwają zapisy do Gminnego Żłobka

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Trwają zapisy do Gminnego Żłobka

11.08.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Na 19 września planowane jest otwarcie Gminnego Żłobka w Długosiodle. Zapisy już ruszyły i potrwają do 23 sierpnia. Wysokość opłat rada gminy ustaliła na ostatniej sesji.
 
Radni ustalili, że miesięczna opłata za pobyt dziecka będzie wynosiła 25% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Na chwilę obecną to kwota 752,50 zł. W przypadku konieczności pobytu dziecka powyżej 10 godzin, opłata dodatkowa za każdą rozpoczętą godzinę wynosi 30 zł. Z kolei maksymalna dzienna opłata za wyżywienie wynosi 15 zł i obejmuje: śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek.
Żłobek będzie czynny w godzinach 7 - 17, od poniedziałku do piątku.
Wniosek o przyjęcie dziecka należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy w Długosiodle, pokój nr 1. Załączyć należy oświadczenia: o miejscu zamieszkania, zatrudnieniu, prowadzeniu działalności gospodarczej lub rolniczej oraz ewentualnie o wielodzietności rodziny lub samotnym wychowywaniu dziecka. Niezbędne dokumenty można pobrać ze strony internetowej www.dlugosiodlo.pl.
Wnioski będą przyjmowane do 23 sierpnia. Lista zakwalifikowanych zostanie podana do wiadomości 26 sierpnia. Następnie rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli zapisania dziecka do żłobka. Ostateczna lista przyjętych zostanie podana 31 sierpnia.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość