DŁUGOSIODŁO: Teatralno-muzyczny projekt „Ballady i romanse”

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Teatralno-muzyczny projekt „Ballady i romanse”

04.05.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle pozyskała 10 tys. zł z rządowego programu „Ballady i Romanse”. W ramach projektu „Śród dnia przyjdź kiedy… To może we śnie?” prowadzi nabór na zajęcia taneczne, teatralne i wokalne.
 
Ministerstwo kultury program utworzyło z okazji dwusetnej rocznicy pierwszego wydania zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Ukazał się w pierwszym tomie „Poezyj” wieszcza, w 1822 roku i właśnie to wydarzenie uznawane jest za symboliczny początek epoki romantyzmu w Polsce. Program „Ballady i romanse” ma na celu wsparcie działań i projektów, które upamiętnią to wydarzenie oraz przypomną znaczenie publikacji, która wpłynęła na rozwój idei romantycznej w Polsce i Europie.
Dofinansowanie uzyskało 108 z 374 zgłoszonych wniosków. Jednym z nich jest napisany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Długosiodle projekt „Śród dnia przyjdź kiedy… To może we śnie?” - warsztaty teatralno-muzyczne.
Do końca maja biblioteka prowadzi nabór młodzieży i dorosłych do sekcji: tanecznej, teatralnej i wokalnej. Po 12 bezpłatnych zajęć pod czujnym okiem instruktorów odbędzie się w terminie od czerwca do sierpnia. Więcej szczegółów w bibliotece i pod nr tel. 29-741-25-93.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość