DŁUGOSIODŁO: Taneczno-muzyczne powitanie lata (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Taneczno-muzyczne powitanie lata (foto)

24.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Najmłodsi mieszkańcy gminy i zespoły disco polo były gwiazdami festynu „Powitanie Lata”, na który Długosiodło zaprosiło w niedzielę 23 czerwca. Zabawie sprzyjała piękna pogoda.
 
Od samego początku imprezy przed sceną było tłoczno, jak zawsze gdy prezentują się dzieci. Festyn rozpoczęły urocze maluchy z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle, Szkoły Podstawowej w Sieczychach i Zespołu Szkół w Starym Bosewie. Tradycją „Powitania Lata” stały się już prezentacje grup Studia Tańca FEN Blanki Malinowskiej. W żywiołowych układach zaprezentowały się różne grupy wiekowe, od maluchów po młodzież.
Dzieci tańczyły do przebojów muzyki rozrywkowej, które później można było usłyszeć w nietypowych interpretacjach zespołu Violladies. W swoim repertuarze panie mają zarówno utwory klasyczne, jak i popowo - rockowe.
Spore zainteresowanie wzbudził pokaz akcji ratunkowej przygotowany przez strażaków z OSP w Długosiodle oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W międzyczasie przy scenie odbywał się rodzinny konkurs rowerowy. Jednakowe nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy: Marek Sępkowski z córką Izabelą, Andrzej Zawadzki z synem Piotrem, Emil Giziewicz z córką Matyldą, Sylwia Zawadzka z synem Dominikiem, Joanna Kobiałka z córką Dominiką i Łukasz Wyszomirski z synem Michałem.
Wraz z zapadającym zmrokiem, przed sceną znów robiło się coraz tłoczniej. Część koncertową rozpoczął mieszkaniec Długosiodła - Bedi. Zaprezentował swoją pierwszą piosenkę, która doczekała się ponad 778 tys. wyświetleń na YouTube, a także, przedpremierowo, najnowszy utwór. Wieczorem wystąpiły zespoły Soleo, Enjoy oraz Loverboy.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Atrakcyjne Europejskie Dni Dziedzictwa (foto)

ZABRODZIE: Atrakcyjne Europejskie Dni Dziedzictwa (foto)

Wiele atrakcji przygotowało Bractwo Zabrodzkie na organizowane siódmy raz Europejskie Dni Dziedzictwa. Był turniej siatkówki plażowej, warsztaty pieczenia chleba, ognisko, podczas którego śpiewano piosenki z okresu II wojny światowej, a także prezentacja muzycznej twórczości ks. Henryka Nowackiego, kompozytora i pioniera odrodzenia chorału gregoriańskiego. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Klęknąć przed Matką... (foto)

BRAŃSZCZYK: Klęknąć przed Matką... (foto)

Pielgrzymi z parafii pw. św. Barbary w Porębie w dniach 18-23 lipca przebyli rowerami 380 km do Częstochowy. Podczas pielgrzymki odwiedzili znajdujące się na trasie kościoły i sanktuaria.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Nie powtarzamy pomysłów (foto)

ZABRODZIE: Nie powtarzamy pomysłów (foto)

Tak zapewnia Wiesława Oleksiak, szefowa zabrodzkiego Koła Gospodyń Wiejskich, która wraz z innymi paniami wykonuje żniwny wieniec. Tradycja plecenia wieńców w Zabrodziu jest kultywowana od lat. Wytwory pracowitych i utalentowanych rąk gospodyń znajdują uznanie na uroczystościach dożynkowych również poza powiatem.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Od 10 lat pod skrzydłami księdza Jana (foto)

RZĄŚNIK: Od 10 lat pod skrzydłami księdza Jana (foto)

Społeczność Zespołu Szkół Publicznych w Rząśniku świętowała 10-lecie nadania szkole imienia ks. Jana Twardowskiego. – Taki dzień jak dzisiejszy to dobry moment na chwilę refleksji, wspomnień, ale i na spojrzenia w przyszłość. To właściwy czas na wyrażenie wdzięczności wszystkim ludziom dobrej woli, których wsparcie pozwala na dobre funkcjonowanie szkoły. Od kiedy rozpoczęliśmy naszą wędrówkę z patronem, stał się on wzorem, do którego się odwołujemy, który wskazuje kierunek, w jakim mamy zmierzać  - zauważyła dyrektor Katarzyna Abramczyk podczas jubileuszowej uroczystości, która odbyła się 30 maja.
zobacz więcej