DŁUGOSIODŁO: Tak ma wyglądać centrum Długosiodła (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Tak ma wyglądać centrum Długosiodła (FOTO)

02.07.2024
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Urząd Gminy prezentuje projekt zagospodarowania centrum Długosiodła i czeka na uwagi. Można je składać do 8 lipca.
 
Przypomnijmy, że gmina przystąpiła do opracowania koncepcji zagospodarowania centrum Długosiodła po tym, jak wykupiła nieruchomość przez laty należącą do Spółdzielni Samopomoc Chłopska.
Projekt zakłada m.in. budowę placu zabaw z trampoliną i bujakami, zabawkę do wspinania, parking rowerowy, mini amfiteatr z pniami drzew, miejsce na kino letnie, mały placyk z ławkami i tablicami informacyjnymi. Jak dotychczas, zimą będzie szopka, latem - punkt informacji turystycznej.
Koncepcja zakłada pozostawienie istniejącej pergoli, stworzenie słonecznego trawnika z elementami cieniującymi, podświetlenie drzewa.
Nowe zagospodarowanie centrum będzie natomiast wymagało przeniesienia przystanku autobusowego na wewnętrzną uliczkę łączącą ulice Poniatowskiego i Królowej Jadwigi. W pobliżu planowane są nasadzenia z dużymi drzewami i ogród deszczowy.
Wójt Gminy Długosiodło zaprasza wszystkich zainteresowanych do zgłaszania uwag do projektu zagospodarowania centrum miejscowości Długosiodło. Konsultacje potrwają do 8 lipca. Uwagi można przesłać mejlowo na adres gmina@dlugosiodlo.pl lub składać bezpośrednio w sekretariacie Urzędu Gminy Długosiodło, ul. T. Kościuszki 2, 07-210 Długosiodło.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość