DŁUGOSIODŁO: Szczególne święto szkoły (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Szczególne święto szkoły (foto)

20.11.2018
autor: www.dlugosiodlo.pl
Dwa szczególne święta: 35-lecie nadania naszej szkole imienia Tadeusza Kościuszki oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości obchodziła Szkoła Podstawowa w Długosiodle.
 
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w naszym kościele. Do szkoły wracaliśmy uroczystym pochodem, prowadzeni przez poczty sztandarowe naszej i zaproszonych szkół. Po drodze zatrzymaliśmy się, aby odsłonić odrestaurowany obelisk z popiersiem Tadeusza Kościuszki. Symbolicznego odsłonięcia dokonali wójt Stanisław Jastrzębski i dyrektor szkoły Urszula Kmoch. Przy obelisku i przy pomniku Tadeusza Kościuszki na rynku delegacje złożyły kwiaty.
Już w szkole, o godzinie 11.11, włączyliśmy się w ogólnopolskie bicie „Rekordu dla Niepodległej” w jednoczesnym śpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Rozstrzygnięte zostały konkursy: plastyczny dla klas 0-III i fotograficzny dla klas starszych pod wspólnym tytułem „Moja mała Ojczyzna – 100 lat, a wciąż młoda”, konkurs plastyczny „Tadeusz Kościuszko – patron naszej szkoły” oraz konkurs literacko-historyczny na list do Tadeusza Kościuszki lub marszałka Piłsudskiego pod hasłem: „Dziękuję Ci za Niepodległą Polskę…”. 
Z przyjemnością obejrzeliśmy program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów oraz prezentacje dotyczące działań zrealizowanych w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”, podsumowującą pracę wokół postaci patrona oraz zmiany, jakie zaszły w szkole, jej otoczeniu i życiu na przestrzeni 35 lat.
W trakcie uroczystości prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej w Warszawie Marek Krześniak wręczył medal nadający naszej szkole tytuł „Zasłużony dla tradycji kościuszkowskiej”. Tytuł i odznakę „Godny Patrona” otrzymała dyr. Urszula Kmoch od Ogólnopolskiej Federacji Szkół Kościuszkowskich.
Na uroczystość przybyło wielu gości ze szkół i instytucji współpracujących ze szkołą. Wszyscy wzięli udział w posadzeniu 100. dębu, który otrzymał dumną nazwę Tadeusz Kościuszko. 
Na zakończenie uczniowie z klas I-III otrzymali wyprawkę od firmy Agro-Handlowiec Szymańscy z Wyszkowa, a uczniowie i goście od Rady Rodziców słodycze w pamiątkowym opakowaniu z nazwą szkoły i niepodległościowym elementem graficznym.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość