DŁUGOSIODŁO: Szanujmy to, co mamy (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Szanujmy to, co mamy (foto)

03.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Rada gminy jednogłośnie udzieliła absolutorium za miniony rok wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu. - Niech to będzie uznanie dla wszystkich pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych – dziękował wójt.
Budżet gminy zamknął się nadwyżką w kwocie 1 mln 223 tys. zł, przy planowanym deficycie 1 mln 128 tys. zł. Gmina zaciągnęła pożyczki na kwotę 1 mln 101 tys. zł, spłaciła w sumie 807 tys. zł.
Dochody zrealizowała w kwocie 35 mln 197 tys. zł (101,7% planu), w tym dochody podatkowe – 4 mln 823 tys. zł (zaległości podatkowe wynosiły 218 tys. zł). Dług gminy na koniec 2016 r. wynosił 9 mln 939 tys. zł
Wydatki wyniosły 33 mln 974 tys. zł, w tym na inwestycje 4 mln 273 tys. zł.
 
Najważniejsze inwestycje
  • budowa wodociągów: w Nowym Bosewie (ul. Lipnik), Chrzczance Włościańskiej, Kalinowie, Jaszczułtach - 295 tys. zł; w Nowej Wsi, Grądach Zalewnych, Ostrymkole Dworskim i Włościańskim - 1 mln zł
  • modernizacja stacji uzdatniania wody w Chrzczance Włościańskiej - 709 tys. zł
  • budowa dróg: Nowa Wieś - Porządzie oraz Zygmuntowo - Sieczychy – 200 tys. zł; Plewki - Stare Suski – 332 tys. zł
  • przebudowa dróg: w Zygmuntowie – 293 tys. zł, Wólka Grochowa - Prabuty – 113 tys. zł
  • wykonanie utwardzonych poboczy przy drogach: Dalekie – Jaszczułty, Długosiodło – Chorchosy, Stare Bosewo - Chrzczanka Folwark, ul. Ostrołęcka w Długosiodle
  • modernizacja boiska przy SP w Sieczychach
  • zakup budynku byłej remizy strażackiej w Starych Suskach – 64 tys. zł
     
Czekamy na nowe pomysły
Wójt podziękował za współpracę radzie gminy i sołtysom, dyrektorom i pracownikom szkół oraz pozostałych gminnych jednostek. - Nie wyobrażam sobie, żeby udało się to wszystko zrealizować bez mojej zastępczyni, pani skarbnik, wszystkich urzędników – dodał. - Pracy czasami jest za dużo, ale taki mamy czas. Przygotowujemy wnioski o dofinansowanie, ale druga okazja może się już nie przydarzyć. Po 2020 r. na pewno już w takim stopniu nie będziemy mogli korzystać z przywilejów. Na to również nakładają się sytuacje polityczne. Nikt z nas nie pamięta czasów, w jakich teraz żyjemy w naszej gminie, jeśli chodzi o rozwój infrastruktury, żebyśmy mogli poruszać się w takich warunkach. Cieszmy się z tego, szanujmy to, co mamy. Niech to absolutorium będzie uznaniem dla wszystkich pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych. 
Radni jednogłośnie udzielili wójtowi absolutorium. - Za serce wszystkim państwu serdecznie dziękuję – odwdzięczył się Stanisław Jastrzębski. - Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie się również czym pochwalić. 
- Oczekujemy nowych pomysłów, panie wójcie – skomentowała przewodnicząca rady Maria Gałązka.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Husarz z Barcic

SOMIANKA: Husarz z Barcic

Krzysztof Augustyniak, mieszkaniec Barcic od 13 lat, prowadzi stajnię „Nad rozlewiskiem”. Jako rekonstruktor zajmuje się XVII wiekiem – najpiękniejszym czasem husarii, polskiej jazdy zaliczanej do najskuteczniejszych formacji wojskowych w dziejach kawalerii. W dniach 10-11 września w Wiedniu brał czynny udział w obchodach 333. rocznicy odsieczy wiedeńskiej.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: O skutkach przejawów nietolerancji

DŁUGOSIODŁO: O skutkach przejawów nietolerancji

„The past for the future” - to pełnometrażowy film zrealizowany przez przedstawicieli Polski, Włoch i Węgier, w którym wykorzystano fragmenty filmu „29 lutego 1944 roku we wspomnieniach mieszkańców gminy Długosiodło” zrealizowanego przez Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Długosiodle.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nie przeprowadza się tego w takim trybie

BRAŃSZCZYK: Nie przeprowadza się tego w takim trybie

Na oficjalnym facebooku gminy Brańszczyk 4 maja pojawiła się informacja: „Ponad 800.000 zł zostanie przeznaczone na remont budynku remizy OSP w Trzciance!” . Inwestycji nie było wtedy w budżecie gminy.   
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zauroczyły go natura i cisza

ZABRODZIE: Zauroczyły go natura i cisza

Józef Szajna – malarz, scenograf, reżyser, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, więzień obozów Auschwitz i Buchenwald przez ponad 20 lat okres letni spędzał w Słopsku. Nad rzeką Fiszor miał swój domek, nazywany obecnie Szajnówką. Jego sąsiadem był Jan Zdebik, przyjaciel z lat szkolnych i harcerstwa.  
zobacz więcej