DŁUGOSIODŁO: Świętowali 50 i 25 lat wspólnego życia (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Świętowali 50 i 25 lat wspólnego życia (FOTO)

22.02.2023
autor: GCIKSiR w Długosiodle
25 par małżeńskich, z imponującym stażem 50- i 25-lecia wspólnego życia, spotkało się w czwartek, 16 lutego, w Centrum Kultury w Długosiodle. Wielu z nich towarzyszyły dzieci, by wspólnie celebrować wspaniałe jubileusze.
 
Małżonkom gratulowały zastępczyni wójta Ewa Karczewska, przewodniczący rady gminy Teresa Paradowska i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Joanna Brejnak. Przekazały małżonkom słowa uznania, gratulacje i życzenia na następne długie lata wspólnego życia. Parom, które obchodziły złote gody, wręczono przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Odebrali je: Władysława i Zbigniew Bogdanowie, Zofia i Zdzisław Cholewscy, Krystyna i Jan Długołęccy, Marianna i Kazimierz Jechnowie, Krystyna i Antoni Kuleszowie, Alicja i Janusz Majewscy, Maria i Jan Nasiadkowie, Halina i Henryk Rogalscy, Lilia i Henryk Roguszewscy, Janina i Andrzej Szredzińscy, Marianna i Eugeniusz Wyrzykowscy, Urszula i Maciej Zalegowie.
Natomiast jubilatom obchodzącym 25-lecie pożycia małżeńskiego wręczono dyplomy. To: Marzena i Tomasz Długołęccy, Izabela i Krzysztof Dudkowie, Emilia i Dariusz Iwańscy, Aneta i Sylwester Laskowie, Agnieszka i Sylwester Maksiakowie, Renata i Grzegorz Ordakowie, Renata i Sławomir Piórkowscy, Agnieszka i Waldemar Pujerowie, Marta i Jarosław Rębowscy, Aneta i Jarosław Rychliccy, Jadwiga i Sylwester Rychliccy, Wioletta i Krzysztof Subzdowie, Barbara i Rafał Zwalińscy.
Podniosłą chwilę uczczono tortem i lampką szampana oraz gromkim „Sto lat” odśpiewanym przez organizatorów uroczystości.
Jubilaci podzielili się swoimi doświadczeniami małżeńskimi, za słowami Benjamina Franklina „Aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielęgnować starannie jak ogród”. Po wspólnym obiedzie pary zawirowały na parkiecie w rytm walca Szostakowicza.
Wszystkim jubilatom życzymy kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu, zgodzie i wzajemnej miłości.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość