DŁUGOSIODŁO: Świetna zabawa na Balu Seniora. Sił do tańca nie brakowało (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Świetna zabawa na Balu Seniora. Sił do tańca nie brakowało (FOTO)

25.11.2021
autor: Katarzyna Piórkowska
Seniorzy z Klubu Seniora „Strażnicy Tradycji” ze Chrzczanki pokazali, jak się bawić. Po raz kolejny udowodnili, że uśmiech, dobra zabawa i miło spędzony czas nie jest zarezerwowany wyłącznie dla młodych.
W przededniu Ogólnopolskiego Dnia Seniora, Klub Seniora „Strażnicy Tradycji” zorganizował uroczysty Bal Seniora, na którym bawiło się 35 osób, w tym zaproszeni goście – Klub Seniora „Zosieńka” z Sieczych i Klub Seniora „Szlachetne Serca” z Kunina.
W przepięknie przystrojonej sali, przy suto zastawionym stole seniorzy z Chrzczanki podjęli gości. Zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, zabawiając dowcipnymi piosenkami. Ich występ został nagrodzony gorącymi owacjami. I nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, iż grupa licząca zaledwie 11 członków, tj. Regina Poleska, Czesław Mech, Teresa Banaszek, Zofia Kołsut, Wiesława Świerczewska, Halina i Stanisław Łukaszewscy, Halina i Ryszard Łempiccy, Barbara Pietrzykowska, Bożena Kachel przygotowała uroczystość, której nie powstydziłyby się największe sale bankietowe w kraju.
Na kilka dni przed balem seniorzy aranżowali salę i dekorowali zrobionymi własnoręcznie ozdobami. Stoły pokryli śnieżnobiałymi obrusami, przyozdobili żywymi kwiatami i lampionami, a następnie zastawili piękną zastawą. Rankiem seniorki zabrały się za przygotowywanie kulinarnych specjałów, z zachowaniem lokalnych tradycji i smaków, co zaowocowało wyjątkowymi potrawami. Mimo jesiennej pogody, panowała gorąca atmosfera. Wszystkim dopisywały humory, a i sił do tańca nie brakowało.
Dziękując seniorom z Klubu Seniora „Strażnicy Tradycji” za zaproszenie i wspaniałą zabawę, życzę wielu lat w dobrym zdrowiu, wypełnionych szacunkiem i radością w spełnianiu dotychczas niespełnionych marzeń.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Ogromne przeżycie (fot)

DŁUGOSIODŁO: Ogromne przeżycie (fot)

Wielkim przeżyciem dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Długosiodle był udział w czterodniowym zlocie szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, w dniach 12 – 15 października. Był to uroczysty i pełen atrakcji finał Roku Tadeusza Kościuszki, ustanowionego przez sejm i senat w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą jego śmierci.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gmina zwróci, ale chce wyegzekwować zwrot

RZĄŚNIK: Gmina zwróci, ale chce wyegzekwować zwrot

Jak już informowaliśmy w Nowym Wyszkowiaku, gmina dąży do tego, by firma Viatelecome poniosło koszty samowolnej zmiany 150 anten na inne, tym samym zmieniając technologię odbioru Internetu. – My zwrócimy te koszty – zapowiada wójt – ale od nich będziemy chcieli wyegzekwować zwrot.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wigilia w rodzinie samorządowej (foto)

BRAŃSZCZYK: Wigilia w rodzinie samorządowej (foto)

- Spotykamy się na samorządowej, rodzinnej wigilii, żeby złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia, przełamać się opłatkiem – powitał licznie zebranych 19 grudnia w remizie mieszkańców, samorządowców i urzędników przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Przedszkolne spotkanie wielkanocne (foto)

ZABRODZIE: Przedszkolne spotkanie wielkanocne (foto)

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych rodzinnych, polskich świąt. Czas, w którym utrwalamy znane i poznajemy te jeszcze przez nas nie odkryte zwyczaje wielkanocne. 9 kwietnia Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu zorganizowało Spotkanie Wielkanocne dla dzieci i rodziców, połączone z warsztatami robienia palmy wielkanocnej.
zobacz więcej