DŁUGOSIODŁO: Strażacy szkolili z pierwszej pomocy (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Strażacy szkolili z pierwszej pomocy (foto)

23.12.2019
autor: OSP Długosiodło
Ochotnicza Straż Pożarna w Długosiodle w ramach projektu „RKO – to jest TO!”, w listopadzie i grudniu przeprowadziła cykl szkoleń z pierwszej pomocy. Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu z konkursu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”, zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. 
 
– Projekt „RKO – to jest TO!” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz osób starszych z klubów seniora. Cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne udało nam się zakupić sprzęt do realizacji szkoleń. Ponadto z tych funduszy zakupiliśmy sprzęt ratunkowy dla OSP Długosiodło - defibrylator AED Zoll 3 oraz w pełni wyposażoną torbę medyczna PSP R1 – mówi Sylwester Suchta, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Długosiodle.
- W siedmiu szkoleniach do tej pory wzięło udział ponad 200 osób, głównie dzieci ze szkół podstawowych i seniorzy z klubów seniora z terenu gminy. Jedno szkolenie odbyło się poza gminą, w Szkole Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym w ramach doradztwa zawodowego. Po okresie świąteczno-noworocznym planujemy kolejne szkolenia w szkołach i przedszkolach samorządowych. Myślę, że uda się również zorganizować szkolenie dla pracowników administracji samorządowej w Urzędzie Gminy Długosiodło – mówi Łukasz Reising, podinspektor ds. obronnych i ewidencji działalności gospodarczej, strażak ochotnik OSP Długosiodło.
Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. PSE, w ramach Programu inwestycyjnego „Wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice wraz z poprawą warunków zasilania północno-wschodniej Polski”, budują linię przesyłową łączącą Ostrołękę ze Stanisławowem. Jej trasa przebiegać będzie m.in. przez teren gminy Długosiodło.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość