DŁUGOSIODŁO: Spotkanie autorskie z pisarką i ilustratorką (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Spotkanie autorskie z pisarką i ilustratorką (FOTO)

18.05.2023
autor: Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle
W ramach Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Długosiodle odbyło się spotkanie autorskie z pisarką i ilustratorką Joanną Olech.
 
Autorka opowiadała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem. Prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała fragmenty lubianej przez dzieciaki „Dynastii Miziołków”. To zabawna opowieść o rodzinie pisarki, w formie pamiętnika 11-letniego chłopca. Był to jej debiut, za który otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a książka trafiła do kanonu lektur.
Mówiła, że aby napisać książkę, nie trzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, pisarzem może zostać każdy – niezależnie od wykonywanego zawodu i wieku, tak np. Astrid Lindgren, która była sekretarką, Lewis Carroll był matematykiem, a H. Ch. Andersen robił błędy ortograficzne.
W humorystyczny sposób włączała dzieci do rozmowy, rozbudzała emocje, organizując quizy tematyczne z treści swoich książek. Najtrudniejszym zadaniem okazało się wymyślenie opowiadania o trzech smokach: wesołym, zdziwionym i wkurzonym. Dzieci opowiadały wymyśloną przez siebie historię, a pisarka ją zilustrowała.
Miłą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy oraz smocza pieczęć.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Zapisy na ferie

SOMIANKA: Zapisy na ferie

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza do zapoznania się z programem na ferie. Zapisy na poszczególne wycieczki oraz zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek 8 stycznia o godz.8.00. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Czy pozostanie  fundusz sołecki?

RZĄŚNIK: Czy pozostanie fundusz sołecki?

Rozpoczęły się zebrania w poszczególnych wsiach, ponieważ do 30 września jest czas, by zdecydować o wyodrębnieniu lub nie funduszu sołeckiego. - Jeszcze mamy fundusz sołecki – mówi zastępca wójta Paweł Abramczyk. – Jesteśmy w trakcie zebrań. Mieliśmy szkolenie dla sołtysów z prawnikiem, bo trzeba mocno pilnować, na co wydawane są środki. Szkolenie spowodowało, że mieszkańcy zrozumieli, że pewnych rzeczy nie można przeskoczyć. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Trwa budowa drogi powiatowej (foto)

SOMIANKA: Trwa budowa drogi powiatowej (foto)

Trwają prace związane z realizacją zadania inwestycyjnego „Budową drogi powiatowej nr 4414W na odcinku Wyszków – Rybno – Somianka – etap III – Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego”. Inwestorem jest Powiat Wyszkowski, wykonawcą, wybranym w przetargu, firma Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyka z Kacic. Rozbudowywany jest odcinek tej drogi długości 2,327 km. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na 18 października 2019 roku.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Trzeźwość – Wolność – Niepodległość

RZĄŚNIK: Trzeźwość – Wolność – Niepodległość

W dniach 5 – 11 lipca organizowana jest Piesza Pielgrzymka Diecezji Łomżyńskiej. Pątnicy wyruszają z Ostrołęki spod kościoła pw. św. Antoniego, wędrują do Niepokalanowa do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego w intencji przebłagalnej trzeźwości narodu polskiego. Przechodzą przez parafie dekanantu wyszkowskiego, m.in. Lubiel i Rząśnik. Mają do pokonania ok. 180 km.
zobacz więcej
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom