DŁUGOSIODŁO: Skwer otwarty (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Skwer otwarty (foto)

11.08.2016
autor: Wioleta Frontczak, opr. EE
Zakończono projekt „Przyjazne osiedle” przy ul. Kościuszki w Długosiodle. Powstały skwer oficjalnie otwarto. Projekt napisała grupa nieformalna, skupiająca mieszkańców osiedla. Celem było stworzenie we współpracy z gminą zakątku rekreacyjno-wypoczynkowego, który będzie miejscem spotkań i bezpiecznym placem zabaw dla dzieci. 
Uporządkowano teren, zorganizowano plener malarski dla młodzieży. Teren przylega do budynku, którego ścianę o powierzchni ok. 100 m2 zgodnie ze swoim projektem, pod opieką dorosłych zagospodarowali młodzi artyści. Dzieci uczyły się projektowania dużych malowideł i murali, tworzenia szablonów i innych technik street artu. W celu propagowania akcji społecznych Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło zorganizowało pogadankę tematyczną. Zwieńczeniem projektu była impreza kulturalna, podczas której nastąpiło uroczyste otwarcie skwerku. Mural tworzyli: Marlena Czuż, Daria Arasimowicz, Natalia Pędzich, Daniel Skiba, Iwona Soliwoda, Weronika Andruszkiewicz, Aleksandra Ordak, Wiktoria Kurowska, Oliwia Kowalczyk. Wspomagali ich: Wioleta Frontczak, Daniel Skiba, Marek Kaniewski, Grażyna Kaniewska, Rafał Pawłowski.
fot. GCISKiR
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Ubieranie choinki w urzędzie gminy

RZĄŚNIK: Ubieranie choinki w urzędzie gminy

Ubieranie choinki w holu urzędu gminy stało się już miłym zwyczajem. W tym roku (14 grudnia) uczynili to uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: I dalej rządźmy (foto)

BRAŃSZCZYK: I dalej rządźmy (foto)

Na spotkanie z okazji 30-lecia samorządu w gminie Brańszczyk, które odbyło się w remizie OSP w Brańszczyku 9 czerwca, Wiesław Przybylski zaprosił swoich poprzedników na stanowisku wójta, przewodniczących rady gminy wszystkich kadencji, a także radnych i sołtysów obecnej kadencji. – I dalej rządźmy, żeby jak najdłużej – życzyła najstarsza stażem pani sołtys, bo wszyscy byli zgodni, że samorząd zmienił gminę na lepsze.
zobacz więcej
SOMIANKA: Przedszkolaki i uczniowie w bibliotece (foto)

SOMIANKA: Przedszkolaki i uczniowie w bibliotece (foto)

Tegoroczny Tydzień Bibliotek (8-15 maja) był obchodzony pod hasłem #biblioteka. 
Biblioteka w Somiance zorganizowała trzy lekcje biblioteczne, w których wzięły udział ok. 52 osoby: grupa „Promyczki” z przedszkola „Słoneczko” w Somiance z wychowawczynią Martą Kucharską, przedszkolaki i pierwszoklasiści ze szkoły w Jackowie Górnym z paniami Danutą Archacką i Ewą Sulik, uczniowie klas IV i VI ze szkoły w Popowie Kościelnym z nauczycielką Justyną Kuleszą. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Głosujmy codziennie na Brańszczyk

BRAŃSZCZYK: Głosujmy codziennie na Brańszczyk

NIVEA już po raz 4. zaprasza do ogólnopolskiej akcji społecznej, w której nie tylko tworzy nowe miejsca zabaw, ale także uczy i rozwija talenty dzieci! Do udziału w akacji zgłosił się Brańszczyk. Na razie jest na 82. miejscu i ma 476 głosów (czwartek 24 maja). Głosować należy codziennie – do 21 czerwca.
zobacz więcej