DŁUGOSIODŁO: Sięgnij po wielkich pisarzy

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Sięgnij po wielkich pisarzy

12.10.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Do młodzieży i dorosłych skierowany jest organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Długosiodle Konkurs Recytatorski: Rok Wielkich Pisarzy i Poetów Polskich - Baczyński / Lem / Norwid / Różewicz. Zgłosić można się do 8 listopada.
 
Patronem roku 2021 jest nie tylko Cyprian Norwid, który urodził się równo 200 lat temu. Polski sejm uhonorował także Stanisława Lema, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza. Wszystkim czterem poświęcony jest konkurs, na który w niedzielę 14 listopada o godz. 14 zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle. Zgłosić można się do 8 listopada do godz. 17 (regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej biblioteki, dostarczyć osobiście lub drogą mejlową na adres biblioteka@dlugosiodlo.pl).
Konkurs skierowany jest do młodzieży i dorosłych. Oczywiście, można zaprezentować wiersz lub fragment prozy.

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Czas na drugą młodość (foto)

BRAŃSZCZYK: Czas na drugą młodość (foto)

- Seniorzy wystąpią w roli aktorów. Przedstawią sztukę o powstaniu klubu – zapowiedziała prezeska Klubu Seniora w Brańszczyku. W ten sposób klub rozpoczął świętowanie, 8 lutego w remizie OSP, 3-lecia swojej działalności. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gmina chce współpracować

RZĄŚNIK: Gmina chce współpracować

Gościem ostatniej sesji był starosta Jerzy Żukowski. Zwrócił się o pomoc finansową w budowie odcinka długości 1,7 km drogi powiatowej, z Leszczydołu-Nowin do Porządzia. – Decyzja państwa, mam nadzieję, że będzie pozytywna – zwrócił się do radnych. W tej chwili pomoc w wys. 200 tys. zł zadeklarowało Nadleśnictwo Wyszków. Gmina Rząśnik i Powiat Wyszkowski miałyby dać po 900 tys. zł. I dofinansowanie w takiej wysokości radni przegłosowali. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło zaprasza na Mazowiecki Turniej Siatkówki Plażowej, który odbędzie się w niedzielę 3 lipca na boisku do siatkówki plażowej przy basenie w Długosiodle, Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji i Gminna Biblioteka Publiczna - dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych zajęciach.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Bieg upamiętniający poetę i promujący gminę (foto)

ZABRODZIE: Bieg upamiętniający poetę i promujący gminę (foto)

XIII Mazowiecki Bieg Norwidowski odbył się w niedzielę 20 września w Dębinkach. Zawodnicy startowali w 6 kategoriach, start i metę usytuowano przed pałacem, który należał do Ksawerego Dybowskiego, opiekuna Cypriana Norwida po śmierci jego rodziców. Młody poeta spędzał tu wiele czasu. Latem 1839 roku przeżył tu młodzieńczą miłość do kuzynki Brygidy.
zobacz więcej