DŁUGOSIODŁO: Siatkarskie zakończenie wakacji (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Siatkarskie zakończenie wakacji (foto)

02.09.2020
autor: GCIKSiR w Długosiodle
W ostatnią niedzielę wakacji miłośnicy siatkówki spotkali się w Długosiodle na Drugim Mazowieckim Turnieju Siatkówki Plażowej. Mimo zimna i padającego deszczu, do turnieju zgłosiło się 13 par, w tym reprezentanci gospodarzy: Maciej Pasek i Kamil Arasimowicz, Damian Brzostek i Radosław Heronimek, Maciej Brejnak i Damian Kurowski, Damian Rosiński i Michał Otwinowski oraz Hubert Heronimek grający z Kamilem Bodzonem z Wyszkowa.
 
Zawody rozegrano systemem „brazylijskim”, grając jednego seta do 21 wygranych punktów. Po rozegraniu 20 meczów wyłoniono pary półfinałowe, w których Piotr Andraka i Artur Tołwiński z Białegostoku ulegli 11:21 rodzeństwu z Wyszkowa Tobiaszowi i Kacprowi Wojtkowskim. W drugim meczu Krystian Kruk i Adrian Grzybowski z Wyszkowa zwyciężyli 21:15 Huberta Heronimka i Kamila Bodzona.
Mecz finałowy to była walka punkt za punkt, często zmieniające się prowadzenie, mocne ataki i piękne obrony. Ostatecznie 21:19 zwyciężyli mistrzowie poprzedniego turnieju Krystian Kruk i Adrian Grzybowski. Drugie miejsce zajęli Tobiasz i Kacper Wojtkowscy. Trzecie wywalczyli Hubert Heronimek i Kamil Bodzon, pokonując 21:14 Piotra Andrakę i Artura Tołwińskiego.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy 20 września na kolejne zawody, tym razem na turniej badmintona. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Zapisy na ferie w bibliotece

RZĄŚNIK: Zapisy na ferie w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśniku zaprasza na zajęcia podczas ferii w poniedziałki (10 i 17 lutego) i czwartki (13 i 20 lutego).
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Gmina odbierze śmieci od letników

DŁUGOSIODŁO: Gmina odbierze śmieci od letników

Od 1 stycznia 2018 r. systemem odbioru śmieci przez gminę objęci zostaną letnicy. Na ostatniej sesji radni przyjęli zasady odbioru odpadów i wysokość opłaty ryczałtowej, którą będą ponosili letnicy.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Duży sukces i doskonała promocja

RZĄŚNIK: Duży sukces i doskonała promocja

Drużyna Urzędu Gminy Rząśnik zajęła drugie miejsce w eliminacjach XXI Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej, które odbyły się w dniach 11-12 marca w Mrągowie. Wywalczyła tym samym awans do finału.  To duży sukces i doskonała promocja gminy. Drużyna Rząśnika pozostawiła w pokonanym polu reprezentantów wielu większych jednostek samorządowych. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

Jubileuszowy, już dziesiąty, Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który odbył się w sobotę 7 września, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Rynek w Popowie Kościelnym był zapełniony. 
Rywalizowało siedem sołectw z siedmiu gmin. Gminę Somianka reprezentowało sołectwo Somianka-Zaszosie, które zdobyło nie tylko I miejsce w kategorii prezentacja stoisk, ale też nagrodę publiczności. – Jeżeli publiczność nagrodziła, to najważniejsze – mówi w poniedziałek jeszcze pełna emocji i bardzo szczęśliwa, odbierająca mnóstwo gratulacji, sołtyska Elżbieta Grześkiewicz.
zobacz więcej