DŁUGOSIODŁO: Ruszają zajęcia opiekuńcze i konsultacje dla uczniów

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Ruszają zajęcia opiekuńcze i konsultacje dla uczniów

20.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Zgodnie z wytycznymi rządu, od 25 maja uczniowie klas I-III będą mogli brać udział w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych. Jednocześnie z dniem 25 maja zostanie wznowiony dowóz uczniów na terenie Gminy Długosiodło.
 
Przypomnijmy, że w drugim etapie luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19, rząd umożliwił organizację w małych grupach opieki nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach - dla rodziców pracujących. W gminie czynne są przedszkola i oddziały przedszkolne, ale zainteresowanie jest bardzo małe.
Od 25 maja w szkołach ruszą zajęcia opiekuńczo - wychowawcze z elementami dydaktyki w klasach I- III oraz konsultacje dla uczniów klas VIII od 25 maja. Konsultacje dla pozostałych uczniów mają się odbywać od 1 czerwca.
Od 1 czerwca uczniowie szkoły będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji jest uzależniony od potrzeb uczniów, a także warunków szkoły. Konsultacje są dobrowolne dla ucznia. 
W związku z powyższym zwracam się z prośbą, aby zainteresowani uczniowie zgłosili chęć udziału w konsultacjach bezpośrednio do nauczycieli poszczególnych przedmiotów do dnia 26 maja 2020 poprzez wiadomość w dzienniku elektronicznym” - rodziców informuje dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bosewie.
Szkoły przypominają również o procedurach bezpieczeństwa, wytycznych ministerstwa zdrowia, edukacji oraz sanepidu. Można się z nimi zapoznać m.in. na stronach internetowych szkół.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Bezpieczniej, ale piwa nie ma gdzie wypić (foto)

ZABRODZIE: Bezpieczniej, ale piwa nie ma gdzie wypić (foto)

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy dwukrotnie spotykali się z policją. We wtorek 23 maja odbyła się debata o bezpieczeństwie. Dwa dni później komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz na sesji rady gminy podsumował stan bezpieczeństwa w gminie w ubiegłym roku. Oba spotkania mieszkańcy wykorzystali do zgłoszenia problemów, związanych głównie z bezpieczeństwem na drogach.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Kolędy nieodzowny element świąt (foto)

RZĄŚNIK: Kolędy nieodzowny element świąt (foto)

- W tym roku podjęliśmy wspólnie decyzję, że wyłonimy z każdej kategorii tylko zespół lub solistę reprezentującego gminę Rząśnik na XXI Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – poinformowała Maria J. Deptuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bielinie, tegorocznego organizatora gminnych eliminacji konkursu. Decyzją jury, 22 stycznia w Wyszkowie wystąpią uczniowie szkół w Rząśniku, Dąbrowie i Starym Lubielu. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: W gminie nie ma na to miejsca

ZABRODZIE: W gminie nie ma na to miejsca

Nie znaleziono odpowiedniej działki na miejsce utylizacji zwierząt padłych w wyniku afrykańskiego pomoru świń. W razie wystąpienia tej choroby wystarczające mają być usługi firmy dotąd zajmującej się utylizacją padłych zwierząt. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jesienno-dębowy Rajd Rowerowy

BRAŃSZCZYK: Jesienno-dębowy Rajd Rowerowy

W niedzielne południe 22 października odbył się Jesienno-dębowy Rajd Rowerowy, zorganizowany po raz czwarty. Tuż po 11.00 sprzed Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku 20 rowerzystów, nie zważając na chłodną aurę, wyruszyło w stronę skweru Jana Pawła II. 
zobacz więcej