DŁUGOSIODŁO: Rodzinny Rajd Rowerowy (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Rodzinny Rajd Rowerowy (FOTO)

31.08.2022
autor: Organizatorzy
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Aktywni”. Blisko 30 km trasa prowadziła najciekawszymi i unikatowymi terenami gminy Długosiodło i Puszczy Białej. Udało się za trzecim razem – wcześniej dwukrotnie organizatorzy przekładali termin rajdu ze względu na obfite opady deszczu. W niedzielne przedpołudnie, 28 sierpnia, pogoda była wręcz rewelacyjna, dzięki czemu rowerzyści mogli bezpiecznie przejechać zaplanowaną trasę.
 
Uczestnicy wydarzenia mieli okazję na własne oczy zobaczyć liczne gatunki ptaków i roślin, a także zwiedzić i poznać historię XIX-wiecznego dworku w Grądach Szlacheckich. Jedną z atrakcji było także ognisko w miejscu wypoczynku i rekreacji nad Narwią w Ostrymkole Dworskim. 
Rajd rowerowy okazał się dużym sukcesem, a zadowolenie uczestników sprawiło, że organizatorzy (Stowarzyszenie „Aktywni”) zadeklarowali, że w planach mają kolejne tego typu przedsięwzięcia. Kto wie, być może dzięki oddolnym inicjatywom rekreacyjne wycieczki rowerowe na stałe zawitają do Długosiodła. 
Rodzinny Rajd Rowerowy dofinansowany został z budżetu Powiatu Wyszkowskiego.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość