DŁUGOSIODŁO: Przy wielkanocnym stole (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przy wielkanocnym stole (foto)

24.04.2019
autor: GCIKSiR w Długosiodle
W Centrum Kultury odbyło się spotkanie wielkanocne z udziałem radnych, sołtysów, dyrektorów placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych i instytucji działających na terenie gminy oraz przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.
 
Święta wielkanocne to najważniejsza uroczystość w roku liturgicznym. Są najbardziej uroczystą pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Od wielu pokoleń symbolizują radość i życie.
Spotkanie w Długosiodle uświetnił występ artystyczny uczniów ze szkoły w Blochach, którzy zaprezentowali tradycje i zwyczaje wielkanocne. Przedstawienie dostarczyło widzom wielu wzruszeń i refleksji pogłębiających przeżycia okresu wielkanocnego.
Przewodnicząca rady gminy Teresa Paradowska i wójt Stanisław Jastrzębski złożyli zebranym życzenia świąteczne. Przy wielkanocnym stole, zastawionym specjałami kuchni regionalnej, modlitwę poprowadził i pobłogosławił pokarmy ksiądz proboszcz Zygfryd Żebrowski, po czym wszyscy w atmosferze serdeczności podzielili się jajkiem.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość