DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny festyn z okazji Dnia Rodziny (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny festyn z okazji Dnia Rodziny (foto)

06.06.2018
autor: Przedszkole w Długosiodle
Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra i szczęścia. Mama to pierwsze słowo każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Właśnie z okazji Dnia Rodziny, 1 czerwca, w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle odbył się festyn rodzinny z udziałem rodziców i dzieci.
Zabawa rozpoczęła się występami artystycznymi poszczególnych grup. Dzieci słowami wierszy i piosenek dziękowały rodzicom za ich miłość i poświęcenie. Następnie złożyły życzenia i wręczyły upominki przygotowane wspólnie z paniami.
Potem przedszkolaki, wraz z rodzicami, brały udział w różnych zabawach. Dzieci mogły malować na folii, rzeźbić w masie solnej, puszczać małe i wielkie bańki mydlane, ćwiczyć sprawność palców, oddzielając różnej wielkości ziarna fasoli, eksperymentować z magnesem, rozwijać sprawność na torach przeszkód czy rozegrać mecz piłki nożnej. Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy. Przez cały festyn było tam tłoczno. Dzięki mamom Anielki i Witusia z grupy „Prosiaczki”, Kubusia z „Kangurków” i Amelki z „Tygrysków” nasze pociechy mogły upodobnić się do swoich ulubionych bohaterów bajkowych czy do pięknych motyli.
Po zabawach dzieci z wielkim apetytem zjadły pyszną zupę ogórkową i gofry przygotowane przez panie kucharki z przedszkola, przepyszne ciasta upieczone przez rodziców oraz watę cukrową.
Dzień ten upłynął wszystkim w miłej, rodzinnej atmosferze, wyzwolił mnóstwo pozytywnej energii.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu, a także podczas festynu.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość