DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki w Warszawie (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki w Warszawie (foto)

20.11.2017
autor: Przedszkole w Długosiodle
Kino Praha i Fabrykę Bombek Fogiel odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle podczas wycieczki do Warszawy. 
Przedszkolaki najpierw odwiedziły Kino Praha, gdzie uczestniczyły w zajęciach… sportowych. Nasze maluchy doskonale radziły sobie ze wszystkimi zabawami i ćwiczeniami ruchowymi wykonywanymi pod okiem trenerów.
Następnie udały się do Fabryki Bombek Fogiel, w której ozdoby choinkowe produkuje się od 1948 roku. Po fabryce oprowadzał dzieci sam właściciel – pan Paweł Fogiel. Przedszkolaki poznały cały proces produkcji bombek. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały wydmuchiwanie bombek, srebrzenie i nadawanie koloru przez zamoczenie w lakierze oraz dekorowanie świątecznych cudeniek. I nie ma w tym określeniu przesady, bo właściciele fabryki są prawdziwymi profesjonalistami, a wytworzone przez nich bombki są piękne i niepowtarzalne. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Właściciele fabryki zaprosili także na warsztaty, podczas których każdy przedszkolak samodzielnie ozdobił bombkę i mógł zabrać ją do domu. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość