DŁUGOSIODŁO: Powitanie lata i prawdziwe szaleństwo na koncercie Kubańczyka (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Powitanie lata i prawdziwe szaleństwo na koncercie Kubańczyka (FOTO)

27.06.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Prawdziwym hitem niedzielnego (26 czerwca) Powitania Lata w Długosiodle okazał się wieczorny koncert Kubańczyka. Jego fani szczelnie wypełnili plac targowy.
 
Tradycją stało się już, że organizowane przez Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji imprezy na początku wakacji zaczynają się od… podsumowania tanecznego. Zdobytymi w roku szkolnym umiejętnościami chwalą się młodzi tancerze Studia Tańca FEN Blanki Malinowskiej. Na scenie wokalne i taneczne talenty zaprezentowali także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długosiodle.
O godz. 17 blok koncertowy rozpoczęła młoda skrzypaczka (skrzypce elektryczne) Sandra Cygan, która w swoim repertuarze ma głównie różnorodną muzykę rozrywką. Gra m.in. utwory Miłego Pana (np. słynne „Małolatki”), z którym miała okazję wystąpić na scenie w Długosiodle. Miły Pan, czyli Piotr Kołaczyński, w ubiegłym roku z Defisem i Bogdanem Borowskim nagrał piosenkę „Jeszcze raz”, która stała się przebojem Internetu. Miłośnicy muzyki disco mogli ją usłyszeć również w Długosiodle, bo kolejnym występującym wokalistą był właśnie Bogdan Borowski, współzałożyciel słynnego w latach 90. zespołu „Milano”. Kilka przebojów na koncie mają również panie z „Top Girls” - kolejna gwiazda Powitania Lata w Długosiodle.
Prawdziwe szaleństwo zaczęło się jednak wieczorem, kiedy upał zelżał, a na scenę wszedł idol młodzieży - raper Kubańczyk. Publika razem z nim śpiewała największe hity, m.in. „Lady Pank”, „Z Tobą” i „Stargard”. Nie mogło zabraknąć ostatnio podbijającej listy przebojów, nagranej z Tribbsem nowej wersji „Zatańczysz ze mną” Krzysztofa Krawczyka. Jeden z fanów ten koncert zapamięta na długo, bo Kubańczyk zaprosił go na scenę. Po koncercie cierpliwie robił zdjęcia z fanami i rozdawał autografy.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość