DŁUGOSIODŁO: Powitanie lata i prawdziwe szaleństwo na koncercie Kubańczyka (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Powitanie lata i prawdziwe szaleństwo na koncercie Kubańczyka (FOTO)

27.06.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Prawdziwym hitem niedzielnego (26 czerwca) Powitania Lata w Długosiodle okazał się wieczorny koncert Kubańczyka. Jego fani szczelnie wypełnili plac targowy.
 
Tradycją stało się już, że organizowane przez Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji imprezy na początku wakacji zaczynają się od… podsumowania tanecznego. Zdobytymi w roku szkolnym umiejętnościami chwalą się młodzi tancerze Studia Tańca FEN Blanki Malinowskiej. Na scenie wokalne i taneczne talenty zaprezentowali także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długosiodle.
O godz. 17 blok koncertowy rozpoczęła młoda skrzypaczka (skrzypce elektryczne) Sandra Cygan, która w swoim repertuarze ma głównie różnorodną muzykę rozrywką. Gra m.in. utwory Miłego Pana (np. słynne „Małolatki”), z którym miała okazję wystąpić na scenie w Długosiodle. Miły Pan, czyli Piotr Kołaczyński, w ubiegłym roku z Defisem i Bogdanem Borowskim nagrał piosenkę „Jeszcze raz”, która stała się przebojem Internetu. Miłośnicy muzyki disco mogli ją usłyszeć również w Długosiodle, bo kolejnym występującym wokalistą był właśnie Bogdan Borowski, współzałożyciel słynnego w latach 90. zespołu „Milano”. Kilka przebojów na koncie mają również panie z „Top Girls” - kolejna gwiazda Powitania Lata w Długosiodle.
Prawdziwe szaleństwo zaczęło się jednak wieczorem, kiedy upał zelżał, a na scenę wszedł idol młodzieży - raper Kubańczyk. Publika razem z nim śpiewała największe hity, m.in. „Lady Pank”, „Z Tobą” i „Stargard”. Nie mogło zabraknąć ostatnio podbijającej listy przebojów, nagranej z Tribbsem nowej wersji „Zatańczysz ze mną” Krzysztofa Krawczyka. Jeden z fanów ten koncert zapamięta na długo, bo Kubańczyk zaprosił go na scenę. Po koncercie cierpliwie robił zdjęcia z fanami i rozdawał autografy.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Jeszcze bez hali sportowej

RZĄŚNIK: Jeszcze bez hali sportowej

Rok szkolny 2016/2017 został zainaugurowany w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu 1 września o godz. 9.15.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gminne obchody Dnia Strażaka (FOTO)

RZĄŚNIK: Gminne obchody Dnia Strażaka (FOTO)

Gmina Rząśnik Dzień Strażaka świętowała w niedzielę 15 maja. Uroczystość była okazją do wręczenia nagród i wyróżnień, a także poświęcenia wyremontowanego budynku i pomieszczeń OSP w Rząśniku.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pisarz w każdej szkole (foto)

BRAŃSZCZYK: Pisarz w każdej szkole (foto)

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkania autorskie z pisarzami w każdej z 7 gminnych szkół. W sumie uczestniczyło w nich 290 uczniów. – Intencja była taka, żeby jak najwięcej dzieci spotkało się z pisarzami – mówi dyrektor biblioteki Marta Gołębiewska. – Chciałabym, żeby te spotkania stały się naszą tradycją.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Rodzice nie zgadzają się nie tylko na łączenie klas

BRAŃSZCZYK: Rodzice nie zgadzają się nie tylko na łączenie klas

Na spotkanie, które odbyło się w szkole w Białymbłocie 3 czerwca, licznie przyszli rodzice. Obecni byli dyrekcja szkoły i nauczyciele oraz trzech radnych z tego terenu. Powodem były zalecenia wójta, które miałyby być uwzględnione w aneksie do arkusza organizacyjnego szkoły na rok szkolny 2020/2021. Ich celem są oszczędności, szacowane na rok na 60 tys. zł (budżet szkoły 1.980.000 zł). Szczególne zaskoczenie i sprzeciw wzbudził pomysł łączenia różnych rocznikowo klas, nawet na lekcjach języka polskiego i matematyki. Społeczność szkoły zdecydowała, że nie tylko nie zgadza się na te zalecenia, ale liczy, że wójt spełni zgłoszone przez rodziców oczekiwania. – Nic o nas bez nas – padło z sali. – Oszczędzajmy wszyscy, ale nie kosztem dzieci. Wójt nie mógł być na zebraniu ze względu na zwolnienie lekarskie, ale uznano, że mogła zastąpić go wicewójt. 
zobacz więcej