DŁUGOSIODŁO powitało lato (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO powitało lato (foto)

25.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Sylwia Bardyszewska, GCIKSiR w Długosiodle
Muzyka i taniec królowały na festynie „Powitanie Lata”, na który gmina zaprosiła w niedzielę 24 czerwca. Ponieważ jesteśmy w czasie mundialowych emocji, nie mogło zabraknąć akcentu związanego z piłką nożną.
Pogoda w niedzielę była taka, jak klasyczne polskie lato: słońce przeplatało się z deszczem, momentami nawet ulewnym. Nie przeszkodziło to jednak ani artystom, ani publiczności w dobrej zabawie, zwłaszcza że na scenie prezentowali się uczniowie, a podziwiali ich rodzice. 
Festyn rozpoczęły urocze maluchy z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle i Szkoły Podstawowej w Blochach. Tradycją „Powitania Lata” stały się już prezentacje grup Studia Tańca FEN Blanki Malinowskiej. W żywiołowych układach zaprezentowały się różne grupy wiekowe, od maluchów po młodzież.
Dzieci tańczyły do przebojów muzyki rozrywkowej, które później można było usłyszeć w nietypowych interpretacjach: połączeniu miksów didżeja z wirtuozerią elektrycznych skrzypiec. Ten ciekawy duet to DJ & Electric Violin. W przerwie wystąpił zespół Marzenie.
Podczas gdy w Rosji polska reprezentacja przygotowywała się do mundialu, w Długosiodle fantastyczne piłkarskie triki prezentował kolejny nietypowy duet, tym razem sportowców, Invasion Tricks: Daniel Kowal i Dawid Biegun. Wśród publiczności nie zabrakło panów, małych i dużych, chętnych spróbować sił w piłkarskich konkursach.
Wieczorem rozpoczęły się koncerty disco – polo. Niektórzy od oglądania meczu Polska – Kolumbia woleli przyjść na występy zespołów „Eratox”, „Bayera” i „Extazy”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Pożegnanie ze szkołą

ZABRODZIE: Pożegnanie ze szkołą

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu pożegnano nauczycieli odchodzących na emeryturę. Wójt wręczył pani dyrektor nominację na pełnienie tej funkcji przez kolejne lata. Wyróżniający się uczniowie ortrzymali dyplomy i nagrody.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Dwór w Dębinkach wydzierżawiony

ZABRODZIE: Dwór w Dębinkach wydzierżawiony

Umowa na dzierżawę na okres 10 lat zespołu pałacowo-parkowego w Dębinkach Powiatu Wyszkowskiego z Gminą Zabrodzie została podpisana w czwartek 4 stycznia 2018 r.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu (foto)

Spotkanie opłatkowe w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle, z udziałem rodziców i zaproszonych gości, w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia to już tradycja.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu 9 grudnia obchodziło święto szkoły.  Szczególna, ponieważ dokładnie 15 lat temu przyjęło imię Prymasa Tysiąclecia. Tak jak wtedy, w obecności uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i gości, ks. bp Kazimierz Romaniuk, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odprawił Mszę św. Podczas niej modlono się o beatyfikację patrona, błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz biskupa z okazji 65-lecia jego święceń kapłańskich. Były kwiaty, życzenia i pieśń ,,Życzymy, życzymy” w wykonaniu chóru i wszystkich obecnych.
zobacz więcej