DŁUGOSIODŁO: Powiatowa spartakiada matematyczna (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Powiatowa spartakiada matematyczna (foto)

21.06.2017
autor: Przedszkole w Długosiodle
Przedszkole Samorządowe w Długosiodle zorganizowało Powiatową Spartakiadę Matematyczną. 
Zmagania odbyły się w czterech kategoriach: I - dzieci 3-letnie, II - 4-letnie, III – 5-letnie i IV – 6-letnie. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i ośrodków przedszkolnych z terenu powiatu wyszkowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem spartakiady czuwała komisja w składzie: Barbara Gałązka, Maryla Stachyra, Maria Wyszomirska. Najlepiej z zadaniami i łamigłówkami matematycznymi poradzili sobie:
  • kat. 3-latków: I miejsce - Antoni Łaszczych, opiekun A. Lendziszewska, II - Kinga Sioma, op. R. Pochmara
  • kat. 4-latków: I - Antoni Dziel, op. J. Jaworska, II - Aleksandra Grzymała, op. A. Lendziszewska
  • kat. 5-latków: I - Tymoteusz Dyl, op. E. Wyszyńska, II - Gabriela Głowacka, op. K. Bloch, III - Michał Iciński, op. G. Gałązka
  • kat. 6-latków: I - Karol Kania, op. A. Grzymała, II – Amelia Sępkowska, op. T. Domańska, III – Kacper Szymański, op. E. Wyszyńska.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i pokazanie swoich ogromnych umiejętności matematycznych. Serdecznie gratulujemy wszystkim małym matematykom, a szczególnie laureatom i ich opiekunom. Życzymy, by w dalszym ciągu pielęgnowali i rozwijali swoje talenty w dziedzinie królowej nauk.
Za organizację spartakiady odpowiedzialne były J. Jaworska i A. Karamuz.
 
Pierwsze próby jeździeckie
Dzieci z grup „Króliczki” i „Prosiaczki” z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle, na zaproszenie mamy Zuzi Bloch z grupy „Prosiaczki”, wybrały się do Brańszczyka na wycieczkę, której głównym celem była przejażdżka konna. Każde dziecko mogło dosiąść wierzchowca i pokonać na nim kilkusetmetrową trasę pod czujnym okiem instruktorów. Dla większości z nich była to pierwsza taka możliwość i pierwszy bezpośredni kontakt z takimi zwierzętami. Przedszkolaki bardzo dzielnie radziły sobie w siodle. Dało się także zauważyć, że niektóre z nich mają predyspozycje na dobrego jeźdźca w przyszłości. Obcowanie z bliska z końmi dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. 
Bardzo dziękujemy Katarzynie Bloch oraz Markowi Zdziarstkowi.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość