DŁUGOSIODŁO: Pomóż przedszkolakom wygrać zabawki!

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Pomóż przedszkolakom wygrać zabawki!

18.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Przedszkole Samorządowe w Długosiodle bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Pacynka dla wcześniaka”.
 
Do konkursu przedszkole zgłosiło uroczego pingwinka, wykonanego przez mamę jednego z dzieci. Do wygrania są zabawki dla przedszkolaków. Dlatego zarówno dzieci, jak i wychowawcy gorąco zachęcają do oddawania głosów na pingwinka z Długosiodła.
Głosowanie odbywa się poprzez facebookową stronę organizatora - Fundacji dla Dzieci „Kolorowy Świat” - facebook.com/fundacjakolorowyswiat
Rozpoczęte 18 lutego głosowanie potrwa do 25 lutego, do godz. 12. Jedno kliknięcie pod pingiwnkiem to jeden punkt dla przedszkola. 
„Wiemy, że wcześniaczki potrzebują wyjątkowej opieki od pierwszych dni swojego życia – wielu z nas ma już za sobą tą drogę i rozumie to jak nikt inny. Nam już ktoś pomógł. Teraz my chcemy zrobić coś dla naszych młodszych kolegów z Otulinki. Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków z całej Polski, mali wojownicy otrzymają piękne pacynki. A kto wygra? To Wy zdecydujecie!” - do głosowania zachęcają organizatorzy.

Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: To jest budżet proinwestycyjny

BRAŃSZCZYK: To jest budżet proinwestycyjny

- ocenił wójt Mieczysław Pękul. – Tak duży odsetek, ale i duże pieniądze kierujemy na inwestycje. Na inwestycje zaplanowano ponad 13 mln zł (30% wszystkich wydatków).
zobacz więcej
RZĄŚNIK: O drogach na sesji

RZĄŚNIK: O drogach na sesji

Na sesji rady gminy 30 października sporo czasu zajęły drogi. Gmina zdecydowała się przejąć w zarząd od powiatu na czas wykonywania swojej inwestycji dwa odcinki dróg powiatowych. Gmina przejmie też na swoim terenie zimowe utrzymanie dróg powiatowych. Kontrowersje budzą zasady przydzielania przez powiat dotacji na ten cel.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwa wieki nauczania w Porębie (foto)

BRAŃSZCZYK: Dwa wieki nauczania w Porębie (foto)

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które przywołuje dźwięk szkolnego dzwonka. – Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia – zauważyli uczniowie prowadzący w niedzielę 2 czerwca uroczystości jubileuszowe szkoły w Porębie. – Jubileusz 200-lecia nauczania i 80 lat istnienia budynku szkolnego w Porębie to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Zapraszamy w niezwykłą podróż w czasie. Przebiegnijmy szkolne lata, przypominając sobie jej początki i najnowsze dzieje. Pójdźmy ścieżką szkolnych lat… od roku 1819.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

23 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Brańszczyku. Do zmagań przystąpiło 13 uczestników. Do składu komisji konkursowej zaproszono dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Marylę Puścian, dyrektor ZSS Elżbietę Piórkowską i nauczycielkę ZSS Ewelinę Ginko.
zobacz więcej