DŁUGOSIODŁO: Piknik Ekologiczny na podsumowanie sprzątania świata (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Piknik Ekologiczny na podsumowanie sprzątania świata (FOTO)

26.09.2023
autor: SP w Długosiodle
We współpracy z Urzędem Gminy w Długosiodle oraz zespołem edukatorów A&M Art of Nature 21 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długosiodle odbył się Piknik Ekologiczny. Był podsumowaniem działań całej społeczności szkolnej w związku z przypadającą w tym roku po raz 30. akcją Sprzątanie Świata, która odbyła się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.
 
Wydarzenie uroczyście otworzyli wójt Stanisław Jastrzębski oraz dyrektor szkoły Urszula Kmoch. W tym dniu, oprócz pięknej pogody, na uczniów czekało mnóstwo atrakcji edukacyjnych i rekreacyjnych. Mieli możliwość kreatywnie spędzić czas, biorąc udział w warsztatach ekologicznych tworzenia lasu w słoiku, leśnych łapaczy snów oraz hoteli dla owadów. Nie zabrakło też aktywności fizycznej na dmuchanej zjeżdżalni, w basenie z kulkami oraz podczas zabaw tanecznych i ćwiczeń gimnastycznych na matach. Podczas minikonkursów ekologicznych dzieci chętnie wykazywały się również wiedzą na temat ochrony środowiska. Z zaciekawieniem wysłuchały także prelekcji o pszczołach, miodach i pszczelarstwie.
Piknik dostarczył wszystkim mnóstwo pozytywnych wrażeń, jak również pogłębił świadomość ekologiczną, która ma w dzisiejszym świecie kluczowe znaczenie.
 
Piknik był dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość