DŁUGOSIODŁO: Opera & operetka

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Opera & operetka

21.07.2021
autor:
Na ucztę muzyczną zaprasza Centrum Kultury w Długosiodle. 1 sierpnia (niedziela) o godz. 18 w tamtejszym parku odbędzie się koncert „Opera & operetka”. Wystąpią barton Jan Bukowski i sopran Anna Wolfinger.
 
Pani Anna jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Od 2012 r. jest solistką Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie występuje m.in. w spektaklach „Carmen”, „Upiór w operze”, „Skrzypek na dachu”, „Straszny dwór”. W 2016 r. zadebiutowała w Operze Krakowskiej.
Jan Bukowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, stypendystą Deutschlandatipendium, Cusanuswerk oraz Yehudi Menuhin Live Music Now. W wieku 9 lat został solistą Olsztyńskiego Chóru Chłopięcego. Następnie uczył się śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie oraz w Warszawie. W kwietniu 2017 r. zdobył pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie wokalnym Iuventus Canti (Vráble, Słowacja). Występował m. in. w Warszawskiej Operze Kameralnej.

NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość