DŁUGOSIODŁO: Opera & operetka

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Opera & operetka

21.07.2021
autor:
Na ucztę muzyczną zaprasza Centrum Kultury w Długosiodle. 1 sierpnia (niedziela) o godz. 18 w tamtejszym parku odbędzie się koncert „Opera & operetka”. Wystąpią barton Jan Bukowski i sopran Anna Wolfinger.
 
Pani Anna jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Od 2012 r. jest solistką Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie występuje m.in. w spektaklach „Carmen”, „Upiór w operze”, „Skrzypek na dachu”, „Straszny dwór”. W 2016 r. zadebiutowała w Operze Krakowskiej.
Jan Bukowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, stypendystą Deutschlandatipendium, Cusanuswerk oraz Yehudi Menuhin Live Music Now. W wieku 9 lat został solistą Olsztyńskiego Chóru Chłopięcego. Następnie uczył się śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie oraz w Warszawie. W kwietniu 2017 r. zdobył pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie wokalnym Iuventus Canti (Vráble, Słowacja). Występował m. in. w Warszawskiej Operze Kameralnej.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Nakrętki od serca do serca

BRAŃSZCZYK: Nakrętki od serca do serca

Od niedzieli 6 czerwca trwa zbiórka nakrętek dla mieszkańca Gminy Brańszczyk Dawida Kępki, chłopca od urodzenia częściowo sparaliżowanego. Serce na nakrętki stoi przed budynkiem poczty, w centrum Brańszczyka.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: To było prawdziwe Święto Rodziny (FOTO)

BRAŃSZCZYK: To było prawdziwe Święto Rodziny (FOTO)

Impreza na boisku szkoły w Białymbłocie rozpoczęła się o godz. 11, a zakończyła ok. godz. 18. Piękna pogoda i ogromne zaangażowanie zarówno uczestników, jak i organizatorów, gwarantowały świetną zabawę i wielopokoleniową integrację. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Gwiazdkowy tenis stołowy (foto)

SOMIANKA: Gwiazdkowy tenis stołowy (foto)

W Szkole Podstawowej im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej 2 grudnia odbył się Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasza Gmina Somianka”. Rywalizowali tenisiści w wieku od 8 do 55 lat. Była to doskonała okazja do integracji mieszkańców gminy i jej promocji.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Patrole głównie w terenie

ZABRODZIE: Patrole głównie w terenie

Obsada Posterunku Policji w Zabrodziu jest zbyt mała, by mógł funkcjonować 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Policjanci pełnią służbę w różnych godzinach. - Patrole są głównie w terenie, bo chyba chodzi o to, żeby reagować na ulicy, w środowisku, a nie o to, żeby siedzieć na krześle na posterunku – na ostatniej sesji do radnych i sołtysów zwrócił się kierownik posterunku asp. Zbigniew Kwieciński.
zobacz więcej